Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kudüsü Dünyaya Türkler Anlatacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:12:32
Kudüsü Dünyaya Türkler Anlatacak

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın, Kubbet üs-Sahra’nın ve Kudüs’ün önemini dünyaya anlatma görevini Türkiye üstlendi. Türk işbirliği ve Kalkınma idaresi Başkanlığı (TiKA) üç dilde kitapçıklar hazırladı.Türk işbirliği ve Kalkınma idaresi Başkanlığı (TiKA), Kudüs’ün islami kimliğini tanıtmak için atağa geçti. TiKA, Filistinli akademisyenlerin çağrısına sessiz kalmadı ve Kudüs ile Mescid-i Aksa’nın ve Kubbet üs-Sahra’nın önemini dünyaya […]

Kudusu-Dunyaya-Turkler-AnlatacakMüslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın, Kubbet üs-Sahra’nın ve Kudüs’ün önemini dünyaya anlatma görevini Türkiye üstlendi. Türk işbirliği ve Kalkınma idaresi Başkanlığı (TiKA) üç dilde kitapçıklar hazırladı.
Türk işbirliği ve Kalkınma idaresi Başkanlığı (TiKA), Kudüs’ün islami kimliğini tanıtmak için atağa geçti. TiKA, Filistinli akademisyenlerin çağrısına sessiz kalmadı ve Kudüs ile Mescid-i Aksa’nın ve Kubbet üs-Sahra’nın önemini dünyaya anlatmak için kitapçıklar hazırladı. 1987’de Filistinli bir grup akademisyenin Filistin sorunu ni uluslararası arenada duyurmak için [r] Kudüs’te kurduğu düşünce kuruluşu PASSIA, TiKA’dan yardım talebinde tespit edil-di. PASSIA’nın “Bizim haklılığımızı ve Kudüs’ün önemini Türkiye şeklinde siz anlatın. Biz seneler-dir mücadele veriyoruz faka t Türkiye şeklinde bu haklılığı anlatabilir bir kitapçık hazırlayın” talebi yanıtsız kalmadı. ÜÇ DiLDE BROޞÜR HAZIRLANDI Filistinli akademisyenlerin talebi TiKA’nın Filistin Program Koordinatörlüğü’ne iletildi. Bunun sonucu, Mescid-i Aksa’nın 150 dönümlük arazisi içerisinde bulunan kültürel ve tarihi eserlerin tümünün dahil edildiği; Kudüs’ün islam algısındaki yeri ve öneminin ortaya konduğu Arapça, Türkçe ve ingilizce dillerinde broşürler hazırlanması kararlaştırıldı. Kitapçıkta israil’in bölgede yaptığı baskı ve zulümden de bahsedilirken genelikle Kudüs’ün Müslüman dünyası için önemine vurgu yapıldı. ingilizce ve Arapça broşürlerin baskısı tamamlanırken Türkçe broşürler baskıya hazır hale getirildi. Hazırlanan broşürlerin dünya çapında dağıtımını da büyük oranda Türkiye gerçekleştirecek. MÜSÜMANLARIN iLK KIBLESi Kudüs, Yahudiliğin ruhani merkezi, Hıristiyanlığın kalbi, islamiyetin ise, Mekke ve Medine’den sonra 3. kutsal şehri kabul ediliyor. Dünya üzerinde, üç semavi dinin kutsal kabul ettiği tek şehir olan Kudüs bu özelliğiyle sayısız savaşın odağında yer aldı, sıklıkla el değiştirdi. Kudüs’teki Mescid-i Aksa da Kâbe’den ev-vel Müslümanların kıblesiydi. FiLiSTiN polisekiplerininE DE DESTEK KARARI Filistin Ulusal Yönetimi içişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü görevlileri ile geçtiğimiz günlerde yapılan görüşmelerde daha hızlı ve yerinde hizmet verebilme maksadı ile motorlu timler oluşturulması için yardım rica etti. Bu talep de yine TiKA tarafından karşılandı. TiKA görevlileri bir zaman ev-vel 10 adet motosikleti Filistin Emniyet Genel Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz