Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Köşk Davetinde Haberal Sürprizi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:28:22
Köşk Davetinde Haberal Sürprizi

Köşk davetinde Haberal sürprizi…30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu, bu se-ne ilk kez Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eşi Hayrünnisa Gül’ün ev malikliğini yapacağı resepsiyon için bin 600 kişiye eşli şeklinde yani toplam 3 bin 200 kişiye davetiye sevk edil-di. Köşk’teki resepsiyona; tutuklu milletvekilleri dışında Meclis’te temsil edilen AKP, CHP, MHP ve BDP’nin tüm […]

Kosk-Davetinde-Haberal-SurpriziKöşk davetinde Haberal sürprizi…
30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu, bu se-ne ilk kez Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eşi Hayrünnisa Gül’ün ev malikliğini yapacağı resepsiyon için bin 600 kişiye eşli şeklinde yani toplam 3 bin 200 kişiye davetiye sevk edil-di. Köşk’teki resepsiyona; tutuklu milletvekilleri dışında Meclis’te temsil edilen AKP, CHP, MHP ve BDP’nin tüm milletvekilleri davet edildi. Bu durumda, Ergenekon davasında ceza alan faka t tahliye edilen CHP Zonguldak ili milletvekili Mehmet Hab
Yönetmelik değişmişti

30 Ağustos’ta Başbakan’ın Genelkurmay karargahında tebrik için sırada beklemesinin eleştiri konusu yapılması sonucu, 2011 yılında ilk şeklinde törenin tebrik bölümünde değişikliğe gidildi. 2011 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile tebrikleri, Genelkurmay karargahında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, başkomutan sıfatı ile kabul etti. Ulusal bayramlar [r] ile alaka-lı yönetmelikte yapılan değişiklikle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda olduğu gibi 2012 yılından itibaren ev sahibi Cumhurbaşkanı oldu. Resepsiyon, geçen se-ne Gül’ün kulak rahatsızlığı nedeni ile Köşk’te verilmemişti.

Yıllarca davet edilmedi

Önceki yıllarda 30 Ağustos resepsiyonları Genelkurmay Başkanı tarafından veriliyordu. Askerin türban hassasiyeti nedeni ile Hayrünnisa Gül; eşinin Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olduğu 2003 ile 2007 yılları arasında hiç bir resepsiyona davet edilmedi. Hayrünnisa Gül, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı seçildiği 2007 yılından sonra Gazi ya daMerkez Orduevi’nde Genelkurmay Başkanı tarafından verilen 30 Ağustos resepsiyonlarına da davet edilmedi.

Tören programını Köşk hazırladı

30 Ağustos tören programı, bu se-ne Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlandı. 30 Ağustos programı özetle şu şekilde:

*Anıtkabir’de, Cumhurbaşkanı Gül’ün başkanlığındaki kortej, saat 08.45’te Aslanlı Yol’daki yürüyüşe başlayacak. Gül, Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasının arkasından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek özel defteri imzalayacak.

*Tebrikat töreni Çankaya Köşkü’nde saat 10.00’da yapılacak. Tören istiklal Marşı’nın çalınmasının arkasından başlayabilir ve kutlamada bulunabilir devlet erkanı ile diplomatik misyon temsilcilerinin adları, tebrik esnasında Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü tarafından okunacak.

*Atatürk Kültür Merkezi tören alanındaki geçit töreni, saat 11.15’te başlayacak. Törende; şeref locasında yer alacaklar protokol sırasına göre şöyle sıralandı: Meclis Başkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Anamuhalefet Partisi (CHP) Genel Başkanı, eski cumhurbaşkanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı, Yargıtay Başkanı, Danıştay Başkanı, Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları, orgeneral / oramiraller. Korgeneral / koramiraller ile üst düzey sivil erkan şeref tribününün sol kanadında yer alacak. Diplomatik misyon ise şeref tribününün sağ kanadında oturacak. Geçit töreni; Gül’ün Genelkurmay Başkanı’nın reAnca kinde tören kıtasını denetlemesinin arkasından saat 11.15’de başlayacak.

Eşli resepsiyon

Gül, 30 Ağustos akşamı saat 20.00’de eşi Hayrünnisa Gül ile birlik-te Çankaya Köşkü’nde resepsiyon verecek. Resepsiyona; sivil yöneticilerin yanısıra Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı’nı ve orgeneral – oramirallerin yanısıra TSK’nın tüm unsurlarını temsilen deği-şik rütbedeki subay, astsubaylar ile uzman çavuş, erbaş ve sivil memurlar davet edildi. Resepsiyon için toplam bin 600 kişiye eşli davetiye sevk edil-di. Gül’ün tutumu çerçevesinde, TBMM’de temsil edilen AKP, CHP, MHP ve BDP’nin tüm milletvekilleri resepsiyona davet edildi. sadece tutuklu olan milletvekillerine davetiye gönderilmedi. CHP Zonguldak ili milletvekili Mehmet Haberal, Ergenekon davasında ceza almasına rağmen tahliye edilmişti. Tutuklu olmadığı için Haberal da, Köşk’e davet edilen vekiller arasında yer aldı.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz