Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Körfez Öğrencileri Dershaneyi Yanlarında Taşıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:33:58
Körfez Öğrencileri Dershaneyi Yanlarında Taşıyor

Körfez öğrencileri dershaneyi yanlarında taşıyor… Körfez Dershaneleri, Ege bölgesindeki öğrencilerine tablet bilgisayar veriyor. Tüm konuların anlatıldığı tabletler, öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Öğrencilerin bilgiye en kısa olan yoldan ulaşmalarını rica ettiklerini anımsatan Körfez yayımları Genel Müdürü Halit Dağcı, “Zaman teknoloji çağı, öğrenciler her anı değerlendirmeli. Bu yüzden öğrenciler, tabletleri [r] yakınında taşıyarak her yerde ders çalışabilecek.” […]

Korfez-Ogrencileri-Dershaneyi-Yanlarinda-TasiyorKörfez öğrencileri dershaneyi yanlarında taşıyor…

Körfez Dershaneleri, Ege bölgesindeki öğrencilerine tablet bilgisayar veriyor.

Tüm konuların anlatıldığı tabletler, öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Öğrencilerin bilgiye en kısa olan yoldan ulaşmalarını rica ettiklerini anımsatan Körfez yayımları Genel Müdürü Halit Dağcı, “Zaman teknoloji çağı, öğrenciler her anı değerlendirmeli. Bu yüzden öğrenciler, tabletleri [r] yakınında taşıyarak her yerde ders çalışabilecek.” diye konuş-tu. Kendileri için zamanın ehemmiyetli olduğunu ifade eden öğrenciler ise otobüs başta olmak üzere rica ettikleri her yerde tabletlerden bilgiye ulaşıp ders çalışmaktan memnun.

Ege Bölgesi’nin ehemmiyetli eğitim kurumlarından Körfez Dershaneleri, kayıt yaptıran öğrencilere, içerisinde bütü n ders konularının anlatıldığı soru çözümleri ve soru bankalarının yer aldı ğı tabletleri ücretsiz veriyor. Ocak ayının ilk haftasından itibaren öğrencilere tablet bilgisayar hediye ettiklerini ifade eden Körfez yayımları Genel Müdürü Halit Dağcı, “Zaman teknoloji çağı, öğrenciler her anı değerlendirmeli, ders çalışacakları materyalleri yakınında olmalı.” diye konuş-tu. Gelişen teknoloji karşısında sürekli yatırım yaptıklarını ifade eden Genel Müdür Dağcı, öğrencilerin bilgiye her yerde kısa olan yoldan ulaşmalarını sağladıklarını belirt ti. 31 Ağustos tarihine kadar Körfez Dershaneleri’ne hafta içi kurslarına kayıt yaptıran öğrencilere hediye tabletlerin verilmeye devam edeceğini ifade eden Dağcı, “9, 10, 11 ve YGS, LYS mesele anlatım videolarını tabletlere yükleyerek, körfez öğrencilerinin bilgiye internet olmadan her ortamda ulaşmalarını sağladık. Ege bölgesinde 50 bin civarında tablet dağıttık. Körfez Dershaneleri’ne kayıt yaptıran öğrencilere tabletleri ücretsiz verdik. Öğrencilerin android marketten Körfez test uygulamasını indirerek test oluşturup, çözemediği testlerin çözümlerine de ulaşmalarını sağladık.” diye konuş-tu.

Ayrıca, öğrenciler verilen kartlarındaki şifreler ile Körfez TV üzerinden mesele anlatımlarını deği-şik öğretmenlerden izleyebiliyor. Hazırlanan Körfez Soru Bankaları seti ile üzerinde soruları ayrı bir defter kullanmadan çözebiliyor. Çözemediği soruları ise anlatımlı şeklinde setin içi içerisinde bulunan CD’lerden ücretsiz faydalanabiliyor.

Körfez Dershanesi’ne kayıt yaptıran Barış Soylu, bütü n ders konularının anlatıldığı tabletin kendileri için oldukça çok faydalı olacağını, otobüs beklerken dahi ders için vakit kaybetmeyeceğini dile getirdi. Soylu, “Tablet, ders çalışmam için bana daha oldukça çok zaman kazandıracak. Kayıt yaptırmadan ev-vel yaptığım hesaplara göre otobüsle gidip gelmemde geçen zaman haftada 12 saat. Bu 12 saati tablette ders dinleyerek soru çözerek geçireceğim.” diye konuş-tu.

Körfez Dershaneleri tarafından verilen tabletlerde yüklü olan mesele anlatım videoları ile mesele eksiklerini giderdiğini anımsatan Sefa Aksoy, “Anlamadığım meseleleri daha sonra rica ettiğim yerde internete gerek olmadan rica ettiğim kadar izleyebiliyorum. Bu uygulama sayesinde anlamadığım bir mesele kalmıyor.” diye konuş-tu. Aksoy, uygulama ile alaka-lı şunları belirt ti: “Andorid Market’ten indirgediğim Körfez Test uygulaması ile dinlediğim meselelere yönelik test oluşturup kendimi deniyorum. ayrıyetten, yapamadığımız soruların çözümlerini de izleyebiliyorum. Sınavlara az bir vakit kaldığından dolayı bizim için zaman oldukça çok önemli. Zamanımızı iyi değerlendirmek için otobüste ya dakafeteryada arkadaşlarımızla ders çalışabiliyoruz. Diz üstü bilgisayarımı sürekli yanımda taşıyamadığım için tablet bana bu noktada büyük kolaylık sağlıyor.”

Derslere girmeden ev-vel tabletinden o günkü dersleri izleyip not aldığını anımsatan ޞule Gündoğdu adlı öğrenci ise“Derslere ön hazırlıklı geldiğim için anlatılanları çabucak anlıyorum, bu da bana çok büyük avantaj sağlıyor. Bu imkanları bize sağladığından dolayı Körfez Dershaneleri’ne teşekkür ederiz.” diye duygularını paylaştı. Tabletler, hafta içi kurslarına kayıt yaptıran öğrenciler için 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olacak.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz