Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kırmızı Et Sıkıntısı İddialarına Sert Yanıt
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:13:48
Kırmızı Et Sıkıntısı İddialarına Sert Yanıt

Kırmızı et sıkıntısı iddialarına sert yanıt…Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, besicilikle alakası olmayan et ürünleri üreten spekülatörlerin, sanki sıkın-tı var gibi bir ortam oluşturmakla suçladı.Bölge illerindeki besiciler ile görüşmek üzere kente gelen Tunç, Erzurum ili Ticaret Borsa’sı Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Tunç, burada verdiği demeçte, et fiyatlarında […]

Kirmizi-Et-Sikintisi-iddialarina-Sert-YanitKırmızı et sıkıntısı iddialarına sert yanıt…
Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, besicilikle alakası olmayan et ürünleri üreten spekülatörlerin, sanki sıkın-tı var gibi bir ortam oluşturmakla suçladı.
Bölge illerindeki besiciler ile görüşmek üzere kente gelen Tunç, Erzurum ili Ticaret Borsa’sı Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Tunç, burada verdiği demeçte, et fiyatlarında artışın söz konusu olmadığını ve et sıkıntısı yönünde ortaya atılan iddiaların birtakım çevreler tarafından gündeme getirildiğini belirt ti. ithal [r] ete izin verilmesi için birtakım çevrelerin kasıtlı şeklinde et sıkıntısı yaşandığını yönünde gündem oluşturduğunu ileri süren Tunç, şöyle söyledi: “Bu fısıltileri çıkartanlar lobi çalışmasını yapan ve besicilikle bağlantısı olmayan kişiler. Bunlar oldukça çok iyi lobi çalışması yapıyor. Ama siz bunlara gelin köyde besicilik yapın deseniz bir hafta duramazlar. Bizim köyümüzde çiftçimizin dört tane buzağısı var onun başını bekliyor. ineğinin başını bekliyor sütünü satayım diye. O fısıltileri çıkartanlara diyin gelin aylığınızı verelim orada durun bir hafta durmazlar. Köylerde misafiri tutabilmek, besicilik yapanları küstürmemek için ithal eti ağzımıza dahi almamamız lazım.Türkiye’de et sıkıntısı yok. ithal et olması için besicilikle alakası olmayan et ürünleri üreten spekülatörler, sanki sıkın-tı var gibi bir ortam oluşturuyor. Bunu da kasıtlı şeklinde yapıyorlar.” Tunç, hükümetin besicilik için ehemmiyetli destek verdiğini ve bu destekler sayesinde besiciliğin son 10 sene-de geliştiğini dile getirdi. Türkiye’de 14 milyon büyükbaş hayvan olduğunu hatırlatan Tunç, şunları söyledi: “Sadece erkek hayvan besleyenlere ayrı, tarıma ayrı olmak üzere oldukça çok önemli destekler sağlıyor. Hükümet sonucu düşeni yapmış. Ortada bir sıkın-tı varsa bu planlamadan kaynaklanıyor. 3-4 ay ev-vel hayvan kestirmek için milletvekillini araya koyanlar vardı. Bazıları, ‘et bulamıyoruz’ diye serzenişte bulunuyor. Hiç bir kasap dükkanının, et reyonunu kapalı olan olduğunu gördünüz mü? Türkiye’de yenide n söylüyorum et sıkıntısı yok. Olması gereken fiyat bu zaten. Ülkemizde arzulayan rica ettiği kadar et buluyor. Maliyetler yüksek olduğu için besicinin sıkıntısı var. Maliyetler aşağı çekilse zaten sıkın-tı olmaz. Birileri et sıkıntısı var gibi gösteriyor ama şuanda köylerde, besi çiftliklerinde milyonlarca hayvan var. Et sıkıntısı olsa o hayvanlar zaten olmaz. Hayvanımız varsa niye et sıkıntımız olsun.” Tunç ve birlikt eindekiler daha sonra Yakutiye ilçesine bağlı Çayırtepe mahallesi içerisinde bulunan çiftlikte incelemelerde tespit edil-di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz