Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kiraladığı Aracı Satmaya Çalıştı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:50:20
Kiraladığı Aracı Satmaya Çalıştı

Kiraladığı aracı satmaya çalıştı…Afyonkarahisar’da, beş ayrı suçtan aranması olduğu bildirilen bir kişi-nin kiraladığı aracı satmaya çalıştığı söylendi.Afyonkarahisar’da, beş ayrı suçtan aranması olduğu bildirilen bir şahıs, kiraladığı iki araba-yı n araç takip sistemlerini sökerek Rent A Car firmalerini dolandırıp kayıplara karıştı. Dolandırılan firma malikleri, ayrıyetten araçlarının şa-hıs tarafından takas yolu ile internet üzerinden satışa çıkarıldığını iddia […]

Kiraladigi-Araci-Satmaya-CalistiKiraladığı aracı satmaya çalıştı…
Afyonkarahisar’da, beş ayrı suçtan aranması olduğu bildirilen bir kişi-nin kiraladığı aracı satmaya çalıştığı söylendi.
Afyonkarahisar’da, beş ayrı suçtan aranması olduğu bildirilen bir şahıs, kiraladığı iki araba-yı n araç takip sistemlerini sökerek Rent A Car firmalerini dolandırıp kayıplara karıştı. Dolandırılan firma malikleri, ayrıyetten araçlarının şa-hıs tarafından takas yolu ile internet üzerinden satışa çıkarıldığını iddia etti.Olay, Geçtiğimiz haftalarda meydana geldi. iddialara göre, [r] deği-şik suçlardan aranması bulunan Osman E. (47) adlı şa-hıs kentte hizmet veren 2 Rent A Car firmasından deği-şik günlerde araç kiraladı. Daha sonra kiraladığı araçları alan Osman E., araçların teslim günleri geçtikten sonra, firma görevlilerinin kendisi ile irtibata geçmesi sonucu bahaneler uydurarak araçları geç teslim edeceğini belirt ti. Bunun sonucu beklemeye başlatan firma malikleri, daha sonra araçları ile alaka-lı yaptıkları araştır-mada araçların üzerindeki rakip sistemlerinin söküldüğünü fark etti. Bunun sonucu polise başvuran firma malikleri, bilgilerini verdikleri kişi nin 5 ayrı suçtan aranması yer aldı ğınu ve hakkında yakalama kararı olduğu bilgisini aldı.

BiR HAFTALIĞINA KiRALADIĞIMIZ ARACIMIZ BiR DAHA GERi GELMEDiDolandırılan Elif Rent A Car firmasının sahibi Rukiye Savruk, aracını 6 Ağustos tarihi itibarı ile bir haftalığına Osman E. adlı şahsa kiraladığını ve 500 TL peşinat aldığını kaydederek, “Şžahıs firmasımize geldi ve Eskişehir’e gideceğini kaydederek, bizden bir haftalığına araç kiralamak rica ettiğini belirt ti. ޞahıs kiralamaya karşılık 500 TL peşinat verdi. Ama aracımız bir daha geri gelmedi” diye konuş-tu. Aracın teslim günü gelince şahısla irtibata geçtiklerini, faka t Osman E.’nin türlü türlü bahaneler uydurduğunu ve aracı geç teslim edeceğini belirt tiğini kaydeden Savruk, sözlerine şöyle devam etti: “Bunun sonucu biz de aracımızın takip sistemini check ettik. Yaptığımız checkde arabadan son şeklinde Eskişehir ilinde sinyal geldiğini faka t daha sonra takip sisteminin orada söküldüğünü fark edince, polise başvurduk. Yaptığımız başvuruda aracımızı kiralayan Osman E.’nin deği-şik suçlardan aranması olduğu görül-dü. Aracım hâla geziyor, Salı günü aracım satılığa çıktı. Hemen devreye girmek rica ettik ama şa-hıs kaçtı. Sinanpaşa’da görüldüğü belirtil di. ilçede arama yaptık faka t yine bulamadık. Bize, malikata Mahallesi’nde bir adres verdi, oraya da uğramıyormuş. Kendi imkanlarımızla Kütahya’da, Eskişehir ilinde aradık faka t ulaşamadık.”Osman E.’nin aynı yöntemle dolandırdığı ޞekil Rent A Car firmasının sahibi Yusuf Yalçın da, 4 Ağustos’ta iki günlük araç kiraladığını, anlaşmaya göre aracın teslim gününde kendilerine ulaşamadıklarını belirt ti.

ޞimdi polis, Rent A Car firmalarını dolandıran Osman E.’yi arıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz