Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kilo Almak İsteyenler İçin Öneriler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:25:18
Kilo Almak İsteyenler İçin Öneriler

Kilo alamamaktan şikayetçi olanların sayısı sayısı azımsanmayabilir kadar çok.ihtiyacı olandan fazla yemek yemek; çikolata, hamur işleri ve fast food gibi yüksek kalorili ve karbonhidratlı yiyeceklerin tüketilmesi kilo almak için en kolay ve eğlenceli yöntem şeklinde kabul edilir. Memorial Ataşehir Hastanesi’nden Diyetisyen ޞefika Aydın ili Selçuk ise esas amacın canınızın her rica ettiğini yiyerek değil [r] […]

Kilo-Almak-isteyenler-icin-OnerilerKilo alamamaktan şikayetçi olanların sayısı sayısı azımsanmayabilir kadar çok.
ihtiyacı olandan fazla yemek yemek; çikolata, hamur işleri ve fast food gibi yüksek kalorili ve karbonhidratlı yiyeceklerin tüketilmesi kilo almak için en kolay ve eğlenceli yöntem şeklinde kabul edilir. Memorial Ataşehir Hastanesi’nden Diyetisyen ޞefika Aydın ili Selçuk ise esas amacın canınızın her rica ettiğini yiyerek değil [r] sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo almak olduğunu söylüyor ve sağlıklı kilo checkü ile alaka-lı bilgiler veriyor.Zayıflık nedir, sebepleri nelerdir?Diyetle günlük alınan toplam enerjinin harcanan enerjiden daha az olması ya daalınan besinlerin vücut tarafından kullanılmaması halinda zayıf olma hali ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında, zayıf olma nedenleri arasında sindirim sistemi bozuklukları, metabolizmayı hızlı çalıştıran hipertiroid gibi hormonal hastalıklar, bağırsak parazitleri ve emilim bozuklukları da olabilir. Bazen de sıkın-tı psikolojik kaynaklıdır. Kilo alma korkusu ve buna bağlı iştah kesilmesi ve yeme bozukluğuna sebe p olur. Fazla fiziksel aktivite, düzensiz yemek yemek ve uzun açlıklar da kilo alamama sorunu ne sebe p olabilir.Her zayıf olan sağlıksız mıdır?Hayır. Zayıf olmak sürekli sağlıksız olmak anlamına gelmez. Zayıflığın bir so-run olup olmadığı kişiye ve bunun derecesine göre değişir. Tanı koymadan ev-vel o kişiyi görmek, vücut analiz cihazı sonuçlarını yorumlayarak yaş faktörünü de göz önünde bulundurmak gerekir. Yeme bozukluğunun var olup olmadığı iyi analiz edilmelidir. Eğer anoreksiya, bulimia, tıkanırcasına yemek yemek gibi bir durum varsa, bu meselede mutlaka psikiyatrist desteği almak gerekir.Zayıflık hani problemlere yol açar?Zayıflık, çocuklukta büyüme ve gelişme sorunlarına, emziren kadınlarda süt veriminin yetersiz kalmasına, vücudun dış etkenlere karşı savunma mekanizmasının azalmasına, konsantrasyon eksikliğine, hatta yaşam süresinin kısa olanlmasına dahi sebe p olabilir.Ayda kaç kilo alınması önerilir?Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; Kilo almak kilo vermekten oldukça çok daha zordur. Bu bir süreçtir ve sabır ister. Kilo almak arzulayanlar in sadece kilo almak istemesi yetmez, buna inanmaları da gerekir. Gerekli tahliller yaptırılıp altta yatan geçerli bir hastalık yoksa, diyetisyen checkünde ayda ortalama 2 kilo olabilir şekilde hedef koyulabilir. Kilo alırken vücuttaki yağ dokusu ve yağsız doku ( kas dokusu, vücut suyu ve kemik dokusunu ) artar. Amaç, yağ dokusundan oldukça çok kas dokusunu artırmak olmalıdır.işte kilo almak arzulayanlar için öneriler*Günün en ehemmiyetli öğünü olan kahvaltıdır. Kahvaltıyı hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde atlamayın ve günün erken vakitler de yapmaya özen gösterin.

*Kilo almak istiyor iseniz hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde öğün atlamayın. faka t düzenli ve kaliteli beslenerek kilo alabilirsiniz.

*Kas dokunuzur artması için protein ve karbonhidrat tüketmeye özen gösterin. Her öğünde mutlaka karbonhidrat, yağ ve protein içeren yiyecekler yemeniz gerektiğini unutmayın.

*Ara öğünlerde kalori değeri ve protein değeri yüksek gıdalar yemelisiniz. Fndık, badem, ceviz, tost, süt, kek, taze ve kuru meyveler, ayran gibi yiyecekler kilo almanıza yardımcı olabilir ara öğünler için idealdir.

*Yemekle birlik-te bir şeyler içmek çabuk doymanıza ve iştahınızın çabuk kesilmesine sebe p olur. Yemek yerken su dahi içmemenizi tavsiye ediyorum. Eğer su içecekseniz yemekten tahmini 45 dakika sonra içmeye özen gösterin.

*Aklınızda bulunsun, baharatlar, birtakım soslar ve salçalı yemekler iştah açar.

*Bazı öğünlerde salata yerine taneli meyve kompostoları tüketebilirsiniz.

*Tatlıları iştahınızı kesmeyecek kadar, makul miktarlarda tüketin. oldukça çok fazla tatlı yemek iştahınızın kapanmasına sebe p olur.

*Çok yoğun egzersiz yapmayın. Yemekten tahmini bir saat ev-vel yapılan 30 dakikalık hafif tempolu bir yürüyüş ise iştahınızı açar.

*Yemeklerin besin değerini artırmaya özen gösterin. Mesela makarnanın üzerine kıyma ve peynir koyun. Kek yapar iken içine ceviz, fındık ya da kuru üzüm ekleyin. Çorba pişirirken içine kıyma, buğday, pirinç, patates ya da şehriye katın.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz