Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kılıçdaroğlunun Irak Ziyaretine İptal Yok
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:59:54
Kılıçdaroğlunun Irak Ziyaretine İptal Yok

CHP’den, Dışişleri Bakanlığı’nın güvenlik riski nedeni ile iptalini rica ettiği Irak ziyaretiyle alaka-lı bir izah yapıldı. izaha göre Kılıçdaroğlu, bakanlığın uyarısına rağmen geziyi iptal etmeyecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Dışişleri Bakanlığının Irak’ ziyaretiyle alaka-lı şeklinde önemli güvenlik riskine dikkat çektiğini belirterek, “Daha önce de Irak ziyaretine güvenlik riski nedeni ile karşı çıkışlardan haberdar […]

Kilicdaroglunun-Irak-Ziyaretine-iptal-Yok- CHP’den, Dışişleri Bakanlığı’nın güvenlik riski nedeni ile iptalini rica ettiği Irak ziyaretiyle alaka-lı bir izah yapıldı. izaha göre Kılıçdaroğlu, bakanlığın uyarısına rağmen geziyi iptal etmeyecek.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Dışişleri Bakanlığının Irak’ ziyaretiyle alaka-lı şeklinde önemli güvenlik riskine dikkat çektiğini belirterek, “Daha önce de Irak ziyaretine güvenlik riski nedeni ile karşı çıkışlardan haberdar olan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, önemli güvenlik riski uyarılarına rağmen geziyi iptal etmeyecek ve Irak’a gidecek” [r] ifadelerini kullandı.CHP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20-24 Ağustos tarihlerinde Bağdat, Kerkük ve Necef dahil olmak üzere Irak’a yapacağı ziyaret konusunda Dışişleri Bakanlığı, CHP Genel Başkanlığına bir yazı gönderdi. Bakanlığın yazısında, Irak’ta çok sayıda bombanın patladığı ve patlamalar sonucunda da çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği vurgulandı.Dışişleri Bakanlığı, ziyaretin güvenliği konusunda önemli risk yer aldı ğınu, Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretinde güvenliğin Irak’a ait olduğunu bildirerek, “Büyükelçiliğimizin belli bir kapasitesinin yer aldı ğınun, kalabalık bir heyet için tahsis edebileceği imkanlara malik olmadığının yenide n hatırlatılmasında yarar görülmüştür” şeklinde mesele ştu.Bakanlığın yazısı üzerine CHP yönetimi değerlendirme yaparak, can güvenliği riski konusundaki uyarıları nedeni ile ziyareti izlemek arzulayan 54 gazeteci sayısını asgariye indirgedi.Açıklamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun da görüşlerine yer verildi. Loğoğlu, “Dışişleri Bakanlığımız, daha önce sözlü, bugün de yazılı olarak, Irak’taki büyük elçiliğimizin kısıtlı olanakları olduğunu söyled i ve önemli güvenlik riskine dikkat çekti. Daha önce de Irak ziyaretine güvenlik riski nedeni ile karşı çıkışlardan haberdar olan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, önemli güvenlik riski uyarılarına rağmen geziyi iptal etmeyecek ve Irak’a gidecek faka t heyette yer alabilir mi safirlerimızı riske etmemek için, başta gazeteciler olmak üzere, bizimle Irak’a gidecek olanların sayısında büyük bir azaltma yapmak halinda kaldık” ifadelerini kullandı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz