Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kılıçdaroğlundan Dış Politika Eleştirisi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:03:33
Kılıçdaroğlundan Dış Politika Eleştirisi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’nin dış politikasını eleştirdiği konuşmasında Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına sürüklendiğini iddia etti.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin ilinde toplu açılış törenine katıldı.Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Suriye ve Mısır’da yaşanan olay iler üzerinden AKP’nin dış politikasını eleştirdi.Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına sürüklendiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye bu coğrafyada örnek ülke olabilirdi” diye konuş-tu.Kılıçdaroğlu özetle şunları […]

Kilicdaroglundan-Dis-Politika-ElestirisiCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’nin dış politikasını eleştirdiği konuşmasında Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına sürüklendiğini iddia etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin ilinde toplu açılış törenine katıldı.Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Suriye ve Mısır’da yaşanan olay iler üzerinden AKP’nin dış politikasını eleştirdi.Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına sürüklendiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye bu coğrafyada örnek ülke olabilirdi” diye konuş-tu.Kılıçdaroğlu özetle şunları belirt ti:“Türkiye’de özgürlük ve demokrasi [r] bakımındansorunlarımız var. insanlar düşüncelerini rahatça dile getiremiyorlar. Gazeteciler özgürce yazılar yazamıyorlar, yazanlar kapının önüne konuyor. Ş�imdi tüm dünya Türkiye gerçeğini daha iyi öğrendi. Türkiye’de demokrasi rica ettiğimiz ölçüde büyümedi ve gelişmedi.Özgürlük ve demokrasi sadece bizim değil, dünya halklarının talebi haline gelmeye başladı. Türkiye’deki demokrasi talebi dünyanın her yerinden ses getirdi. Bu talebin ev-vel Türkiye’den seslendirilmesi onur kaynağıdır. Pek oldukça çok problemi-mizvar, bu iktidar Türkiye’yi yönetemiyor. toplumubölmeyi marifet sanıyor.Demokrasi ve özgürlük bağlamında sesimizi daha gür haykıracağız. Her baskıya direneceğiz. Tek hedefimiz, daha oldukça çok özgürlük daha oldukça çok demokrasi.Tahrir Meydanı’nda yüzbinler demokrasi ve özgürlük talebiyle toplanmışlardı. Mısır’da askeri darbe oldu ve demokrasi söylemleri bastırıldı. Ş�imdi Mısır’dan acı haberler geliyor. 100’ü aşkın Mısırlı bugün olay ilerda öldü.Mısır Arap dünyasının kilit taşıdır. Nasıl kendi ülkemizde özgürlük ve demokrasi istiyorsak, Mısır’da da demokrasi ve özgürlük istemek çağdaş Türkiye halkının en büyük arzusudur. Bakınız islam dünyası dışında kan akan başka yer yok. Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da hergün insanlar ölüyor. Tabloya baktığımızda AKP’nin dış politikası Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sürüklüyor.Türkiye bu coğrafyada örnek ülke olabilirdi ama maalesef Suriye konusunda izlediğimiz yanlış politika kan akmasına yok açtı. AKP iktidarı pek çok radikal unsurları Türkiye’ye getirdi, cebine para koydu, eline silah verdi, git Suriye’de kardeşini öldür diye konuş-tu. Bunu kabul etmiyoruz.Biz yurtta barış, dünyada barış diyen bir ülkeyiz. Kendi ülkemizde de dünyada da barış istiyoruz. Türkiye’nin içerisinde yer aldı ğı ortamdan çekip çıkarılması lazım. Türkiye bir felaket anaforuna sürüklenmek halindadır. Bu noktaya getirdiler Türkiye’yi. Burada Türkiye’yi çıkarmamız lazım.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz