Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kedi Videoları İzleyerek Milyoner Olan Adam
Kedi Videoları İzleyerek Milyoner Olan Adam

ABD’de bütü n işini Çin’deki yazılımcılara yaptırdığı anlaşılan çalışan yöneticileri şaşkına çevirdi.iş dünyasında bazı çalışanlar var ki, işlerini binlerce km ötedeki şirketlere yaptırıyor, mesai vakitlerinde ise kedi videoları izliyor. Her ne kadar şaka gibi gelse de, bu tespit edilmiş bir gerçek. The Next Web sitesinin haberine göre, ABD’nin önde gelen cep telefonu operatörlerinden Verizon’un güvenlik […]

Kedi-Videolari-izleyerek-Milyoner-Olan-AdamABD’de bütü n işini Çin’deki yazılımcılara yaptırdığı anlaşılan çalışan yöneticileri şaşkına çevirdi.
iş dünyasında bazı çalışanlar var ki, işlerini binlerce km ötedeki şirketlere yaptırıyor, mesai vakitlerinde ise kedi videoları izliyor. Her ne kadar şaka gibi gelse de, bu tespit edilmiş bir gerçek. The Next Web sitesinin haberine göre, ABD’nin önde gelen cep telefonu operatörlerinden Verizon’un güvenlik ekibi, kısa bir zaman evve l büyük bir altyapı şirketine yönelik incele me gerçekleştirdi. Adı açıklanmayan şirket, sanal özel ağında (VPN) bazı anormallikler belirle dikten sonra incele me yapılması için Verizon’a başvurdu. ޞirket çalışanlarından birinin bilgisayarında yaptığı işlemlerin dökümü elde edildiğinde, şirket yöneticilerini şaşkına çeviren bir durum görül dü.[r]. Yapılan incele me sonucunda, ‘Bob’ takma adı verilen çalışanın, gelirinin yüzde 20’sini Çin’in Liaoning eyaletindeki Shenyang kentinde bulunan bir danışmanlık şirketine verdiği, karşılığında sorumlu olduğu işi binlerce km ötedeki insanlara yaptırdığı görül dü. C++, Java, Python, Ruby gibi programlama dilleri bildiği ifade edilen çalışanın, bu dillerdeki kodlamaları VPN bağlantısı üzerinden Shenyang’daki yazılımcılara yaptırdığı anlaşıldı. Bu arada, meşgul görünen Bob’un bir günlük çalışma programı şöyle belirdi: 09.00: Ofise giriş. Reddit’te bazı saat gezinme. Kedi videoları izleme.11.30: Öğlen yemeği.13.00: Ebay’de satışa sunulan binlerce ürüne göz atma. 14.00: Facebook ve LinkedIn’de sörf, sayfa güncellemeleri.16.30: Yönetime günlük rapor çekme.17.00: Eve dönüş. YÜZ BiNLERCE DOLAR KAZANDIYaptığı işi ‘dışarıdan kaynak edinme’ yoluyle halleden ‘Bob’, bu yolu yalnızca çalıştığı son derece kritik altyapı şirketini dolandırmak için kullanmamış. Bob’un bazı şirket için de çalıştığı ve aynı yöntemle yöneticileri kandırarak toplamda yüz binlerce dolar, hatta milyon dolarlar elde ettiği anlaşıldı. Bob’un kazandığı paranın küçük bir kısmını ödeyerek işini yaptırdığı Çinli şirkete ise sene de 50 bin dolar verdiği bildiril di. Daha da ilginç olan, Bob’un performans tablosuydu. Boş boş oturarak yüz binlerce dolar kazanan Bob, geride kalan yıllarda şirket raporlarında ‘harika puanlar’ almayı başarmış. Verizon raporunda, “Bob’ın hazırladığı kodlar temiz ve iyi hazırlanmış olduğu gibi, sunumu da iyi yapılıyordu. Her mali çeyreğin ardından, şirketin en iyi yazılımcısı olarak pozisyonunu kuvvetlendirdi” denildi. Kısaca, Bob’un yerine kod yazan Çinliler aldıkları parayı hak etmiş gibi görünüyor. ABD’li kurumların çalışanlarını denetlemek için bu tür araştırmaları artırıp artırmayacağı ise merak konusu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz