Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kazandığım Bölüme Yerleşemedim
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 11:47:12
Kazandığım Bölüme Yerleşemedim

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM), üniversitelere öğrenci yerleştirmede hata yaptığı ileri sürüldü. Denizli ilinde yaşayan Furkan Gazi adlı öğrenci, MF4 puan türünden 366.9 puan aldığını, 1. tercihine İstanbul ili Teknik Üniversitesi (iTÜ) Deniz Ulaştırma işletme Mühendisliği’ni yazdığını, taban puanı MF4 336 olduğu [r] halde bu bölüme yerleştirilmediğini ileri sürdü. Furkan Gazi, “2. tercihimde Dokuz […]

Kazandigim-Bolume-Yerlesemedim
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM), üniversitelere öğrenci yerleştirmede hata yaptığı ileri sürüldü.

Denizli ilinde yaşayan Furkan Gazi adlı öğrenci, MF4 puan türünden 366.9 puan aldığını, 1. tercihine İstanbul ili Teknik Üniversitesi (iTÜ) Deniz Ulaştırma işletme Mühendisliği’ni yazdığını, taban puanı MF4 336 olduğu [r] halde bu bölüme yerleştirilmediğini ileri sürdü.

Furkan Gazi, “2. tercihimde Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Ulaştırma işletme Mühendisliği’ni (ingilizce) yazdım. Bu se-ne onun taban puanı MF4 305. 3. tercihim ise İstanbul ili Üniversitesi Deniz Ulaştırma işletme Mühendisliği oldu. Bunun taban puanı MF4 -334. 1. ve 2. tercihime puanım yettiği halde 3. tercihime yerleştirildim. Özel koşulları incelediğimde de engel bir durum yok. Buna rağmen sebe p 1. tercihime yerleştirilmediğimi bir türlü anlayamadım. Sonuca itiraz ettim. ÖSYM’den hakkımın iadesini bekliyorum. Gerekirse meseleyi yargıya taşıyacağım.” diye konuş-tu.

Psikolojik danışma ve rehberlik uzmanı Dr. Erkan Kavas da bir oldukça çok öğrenciden kazandığı bölüme yerleşememesiyle alaka-lı şikâyetler geldiğini söyled i. Kavas, ÖSYM’nin bu durumdaki öğrenciler için ‘özel koşullara baksınlar’ türü tweet yerine daha doyurucu ve açıklayıcı yaklaşımlarda bulunması gerektiğini belirt ti. Kavas, “ÖSYM, özel koşulları uymayan öğrencilerin tercihlerini en başından tercihler girilirken kabul etmemesi gerekir. Sistem bu şekilde programlanabilir. Eğer kayıtta istenen özel koşullardan bahsediyorsak zaten bu durum şimdi açıklanan yerleştirmelere etki edemez. Yani ÖSYM bu tür yanlışlıkları alacağı basit önlemler ile engelleyebilir ve saygınlığını zedelememiş olur.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz