Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kaybolan Silifke Tuvale Yansıtıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:57:55
Kaybolan Silifke Tuvale Yansıtıldı

Kaybolan Silifke tuvale yansıtıldı… Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde tertiplenen Çevre Festivali kapsamında resim sergisi açan ressam Bahattin Erim’in ‘Kaybolan Silifke’ adlı sergisi büyük beğeni topladı. Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ve Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş tarafından açılışı yapılan sergide 50’den fazla resim sergilendi. Silifke sevgisini resimlerinde [r] anlatmaya çalışan Erim, özel olarak de […]

Kaybolan-Silifke-Tuvale-YansitildiKaybolan Silifke tuvale yansıtıldı…

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde tertiplenen Çevre Festivali kapsamında resim sergisi açan ressam Bahattin Erim’in ‘Kaybolan Silifke’ adlı sergisi büyük beğeni topladı.

Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ve Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş tarafından açılışı yapılan sergide 50’den fazla resim sergilendi. Silifke sevgisini resimlerinde [r] anlatmaya çalışan Erim, özel olarak de sergisine ismini verdiği ‘Kaybolan Silifke’ çalışmasından 100’ün üzerinde arzulayan olduğunu ve her seferinde severek çizdiğini belirt ti.

Sergiyi gezen Kaymakam Damatlar, “Silifke’nin tarihi geçmişini, kültürel güzelliğini, kaybolan dokusunu resimler ile bizlere anlattığı ve gösterdiği için Sayın Erim’e minnettarız. Gelecek sanatçılara çok büyük ışık oluyor. Sanatçı Bahattin Erim’in izinden gitmiş olan ressamların eserleri, Erim’in eserleri gibi yarınlara taşınacaktır. Bu nede n le önderlik sıfatından ve Silifke sevgisinden dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuş-tu.

Beldede açtığı sergi için ressam Erim’e teşekkür eden Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş, “Birbirinden değerli resimleri izlemek ayrı bir güzellik, kompozisyonları hayal etmek ayrı bir güzellik. Sanatını bizler ile paylaştığı için saygıdeğer büyüğümüz Bahattin Erim’e teşekkür ediyoruz.” diye konuş-tu.

“Sanata değer vermek medeniyetin ve sevginin kendisidir” diyen 80 yaşındaki Silifkeli ressam Bahattin Erim, 22 yıldır çalışmalarına öğrencileri ile birlik-te Silifke Belediyesi Kültürevi’nde devam ettiğini söyledi. Belediye binası altında sanatseverlerin beğenisine sunulan ‘Kaybolan Silifke’ adlı resim sergisinin bir hafta açık kalacağı bildiril-di.

SiLiFKE’DE RESiM SANATINDA ÖNCÜ OLDU

Sanatçının, halen Silifke Belediyesi Kültürevi sanatçısı şeklinde yöresel, belgesel ve realist çalışmaları sürüyor. Ünü yurt dışına da çıkan sanatçının özel kreasyonlarda oldukça çok sayıda eserleri bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nde kaydı bulunan sanatçı, devlet sergilerine davet ediliyor.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz