Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kavurmalı Kaşarlı Pide Resimli Tarifi
Kavurmalı Kaşarlı Pide Resimli Tarifi

Kavurmalı Kaşarlı Pide Resimli Tarifi İçin Gerekli Malzemeler   4 Su Bardağı UnYarım Paket Yaş MayaTuzSuİç Harcı İçin:KavurmaKaşar PeyniriDil PeyniriÜzeri İçin:Yumurta SarısıTereyağı   Kavurmalı Kaşarlı Pide Resimli Tarifi Yapılışı: Karıştırma kabına unu boşaltalım. Üzerine tuz serpip, elimizle harmanlayalım. Ortasını havuz şeklinde açalım.   Karıştırma kabına unu boşaltalım. Üzerine tuz serpip, elimizle harmanlayalım. Ortasını havuz şeklinde […]

Kavurmalı Kaşarlı Pide Resimli Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

 

4 Su Bardağı Un
Yarım Paket Yaş Maya
Tuz
Su
İç Harcı İçin:
Kavurma
Kaşar Peyniri
Dil Peyniri
Üzeri İçin:
Yumurta Sarısı
Tereyağı

 

Kavurmali-Kasarli-Pide-Resimli-Tarifi

Kavurmalı Kaşarlı Pide Resimli Tarifi Yapılışı:

Karıştırma kabına unu boşaltalım. Üzerine tuz serpip, elimizle harmanlayalım. Ortasını havuz şeklinde açalım.  

Karıştırma kabına unu boşaltalım. Üzerine tuz serpip, elimizle harmanlayalım. Ortasını havuz şeklinde açıyoruz.

Ortaya yaş mayayı koyalım. Üzerine az ılık su döküyoruz. Un almadan yaş mayayı elimizle yumuşatarak erimesini sağlayalım. Yaş maya eridikten sonra yavaş yavaş unu alarak yoğurmaya devam edelim.

Hamurun kıvamına göre ılık su ilave edelim. Kulak memesi kıvamında bir hamur elde edelim. Hamuru tezgahta iyice yoğuralım. Yuvarladıktan sonra bir tabağa alalım. Üzerine stres film örtüyoruz. Ve mayalanmaya bırakalım.

Mayalanan hamurdan avucumuz büyüklüğünde bezeler koparalım ve yuvarlıyalım. Bezelerin üzerine az un serelim. Pidenin bir tanesini yuvarlak yapalım. kendiniz de isteğinize göre hazırlayabilirsiniz. Bir beze hamurun üzerine un serperek yuvarlak olacak şekilde açıyoruz.

Yağlanmış fırın tesisine yerleştirelim. Kenarlarını bir parmak kalınlığında içe doğru katlıyoruz. Elimizle hafiften bastırıyoruz. Kenarlarına yumurta sarısını sürüyoruz. Kaşar ve dil peynirini rendeliyoruz, yuvarlak hamurun üzerine serperek yerleştirelim. Bu pideyi sadece peynirli hazırlayalım.

Ayrı bir tarafta kavurmayı doğrayalım. Diğer kalan hamur bezelerini üzerine un serperek merdane yardımıyla açıyoruz. Hamurlar oval şeklinde olacaktır. Pide hamurunun orta kısmına önce rendelenmiş kaşar ve dil peynirini serpelim.

Üzerine de kavurmayı yayarak yerleştirelim. İç harcını koyduğumuz hamurun kenarlarından uzunlamasına tutarak iki ucu ortada birleştirelim. Böylece kapalı pide hazırlamış oluyoruz. Diğer hamur bezelerini de aynı şekilde hazırlayalım.

İsterseniz üzerine yumurta sarısı sürebilirsiniz veya sürmeyebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz