Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Katliamın Ardından Son Durum
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:33:35
Katliamın Ardından Son Durum

Ölü sayısı her geçen dakika artıyorMısır güvenlik güçlerinin Başkent Kahire’nin Rabiatül Adeviyye Meydanında darbe karşıtı halka müdahale ettiği, birtakım bölgelerden gösteri yapan kişilere keskin nişancıların ateş açtığı olay ilerda ölü sayısı 421’ye yükselirken yaralı sayısı ise 7 bine ulaştı.Kahire’nin fark-lı yerlerinden yakınlarının cenazelerini teslim almak ve bulmak için binlerce insanin iman [r] Camisi’ne geldiği öğrenil-di. […]

Katliamin-Ardindan-Son-DurumÖlü sayısı her geçen dakika artıyor
Mısır güvenlik güçlerinin Başkent Kahire’nin Rabiatül Adeviyye Meydanında darbe karşıtı halka müdahale ettiği, birtakım bölgelerden gösteri yapan kişilere keskin nişancıların ateş açtığı olay ilerda ölü sayısı 421’ye yükselirken yaralı sayısı ise 7 bine ulaştı.Kahire’nin fark-lı yerlerinden yakınlarının cenazelerini teslim almak ve bulmak için binlerce insanin iman [r] Camisi’ne geldiği öğrenil-di. Çaresiz şekilde ölü ve yaralılarını arayan insanlar, ağlayarak etrafta dolaştıklarını bildiren imam Nasri, pek çok insanır üzüntü içerisinde yakınlarının cenazelerini bulamadan camiden ayrıldğını, birtakım cesetlerin yanmış olduğu için yakınları tarafından teşhis edilemediğini belirt ti.

Sağlık Bakanlığı ve hastanelerin yeterli ve doğru bilgi vermediğini ifade eden halk, “Biz yakınlarımızın cenazelerini almak istiyoruz”diye tepkilerini dile getirdiler.

Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda darbe karşıtları tarafından kurulan sahra hastanesinin Ordu ili kuvvetleri tarafından yakılması netice-si pek çok ceset yakıldığı için kimliği tanınmaz hale geldiği öğrenil-di. Meydana müdahale eden güvenlik güçleri, burada katledilenlerin cesetlerini, bilinmeyen yere götürmüştü.BUGÜN CENAZE TÖRENLERi DÜZENLENiYORKanlı baskınlarının arkasından yaşamını kaybedenler için bugün cenaze törenleri düzenlenecek.

Katliamda yaşamını kaybeden ve sayıları bini bulduğu ifade edilen darbe karşıtlarının cenazesi, Kahire’nin değişik bölgelerindeki camilerde öğle ve ikindi vakitlerinde kılınabilir cenaze namazının arkasından defnedilecek. Cenaze törenlerinin gösterilere dönmesinden endişe eden Mısır ordusu, bugün ülke genelindeki camilerin tamamına yakınında güvenlik önlemleri alacak. Katliamda yaşamını yitirenlerden bazıları için Kahire dışındaki kentlerde de cenaze töreni düzenlenerek, toprağa verilecek.

El Ariş, iskenderiye ve Marsa Matruh’ta ise darbe karşıtı gösteri yapan kişiler bugün yenide n meydanlara inerek dün yaşanan katliamın kurbanlarını anabilir ve yaşamını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılacaklar.YANARAK ÖLMÜŞž CESETLER BULUNDUDün olan Ordu ili müdahalesi sonrası bir cadde üzerinde yanarak ölmüş cesetler tespit edil-di.

Dün Ordu ili güçlerinin başkent Kahire’de yüzlerce gösteri yapan kişiye ateş ederek öldürmesi sonrası yenide n dan alevlenen protestolarda bir grup gösteri yapan kişi, sebeb i şimdi-lik belirlenemeyen bir sebepten dolayı yanarak ölmüş tespit edil-di. izleyenlerin kanını donduran görüntülerde yanarak ölen misafirin yakınında yanmış çadır parçalarının bulunması da dikkat çekti.RABiATUL ADEViYE CAMii YAKILDIGüvenlik güçlerinin değişik kentlerde gösteri yapan kişilere müdahalesi netice-si yaşanan katliamların arkasından demokrasi yanlılarının toplandığı Rabiatul Adeviye meydanı ile aynı adı taşıyan Rabiatül Adeviye Camii harabeye döndü.DIޞiޞLERi BAKANI DAVUTOĞLU KINADIDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mısır’da güvenlik güçlerinin barışçıl gösteri yapan kişilere yönelik kanlı müdahelesinin “kabul edilemez” olduğunu ifade ederek, müdahaleyi “şiddetle kınadıklarını” yenide nladı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz