Kastamonulu Ayakkabıcının İcadı Takmatik
Gönderen: admin Tarih: 13 Oca, 2013 At 12:14 PM | Kategorisi : Haber, Yaşam | 0 Yorum

Kastamonulu-Ayakkabicinin-icadi-Takmatik

Kastamonu ilinde ayakkabıcılık yapan 69 yaşındaki ihsan Çakal’ın, buzda düşüp yaralanınca kaymaya çare olarak ürettiği ”Takmatik” isimli ayakkabı zinciri, kar yağışı ve buzlanmanın artmasıyla alak a görmeye başladı.
HER YOLDA RAHATÇA YÜRÜNEBiLiYOR
Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle köy yollarının büyük kısmının kapalı olduğu Kastamonu’da, vatandaşlar karda ve buzda kaymamak için ayakkabılarına ”Takmatik” isimli ayakkabı zinciri takıyorlar. ”Takmatik” ile her türlü karlı ve buzlu yolda rahatça yürünebilirken, olası yaralanma ve sakatlanmaların da önüne geçiliyor.
“KAR YAĞIޞIYLA SATIޞLAR ARTTI”
”Takmatik” üretimi yapan ihsan Çakal, iş yerinin önündeki tezgahta botlarda sergilediği ”Takmatik”i bir gazetecinin gördüğünü aktararak, ”Onun dikkatini çekmiş. içeri geldi, ‘Bu nedir’ diye konuş tu.
Reklam Alanı
. Benimle röportaj yaptı. Haber mahal li gazeteye çıktı. Böylelikle duyuldu” diye konuş tu. ”Ayda ortalama 15-20 çift ‘Takmatik’ satıyorum” diye konuşan Çakal, kar yağışlarıyla satışların artmaya başladığını belirt ti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>