FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Kariyer Yapmak İsteyenin Önünde Artık Engel Yok
Kariyer Yapmak İsteyenin Önünde Artık Engel Yok

Gediz Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve incele-me Merkezi kurdu. Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle az zaman içerisinde hayata geçirilen merkez, YÖK onayı ile da yani hizmete girdi. Gediz Üniversitesi’nde yüksek lisans ve sertifika programlarına katılıp kariyer yapmak arzulayan İzmir ili dışından, hatta yurt dışından [r] adayların talepleri sonucu bu uygulama başlatıldı. ileri teknolojinin kullanıldığı eğitim, yer […]

Kariyer-Yapmak-isteyenin-Onunde-Artik-Engel-Yok
Gediz Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve incele-me Merkezi kurdu.

Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle az zaman içerisinde hayata geçirilen merkez, YÖK onayı ile da yani hizmete girdi. Gediz Üniversitesi’nde yüksek lisans ve sertifika programlarına katılıp kariyer yapmak arzulayan İzmir ili dışından, hatta yurt dışından [r] adayların talepleri sonucu bu uygulama başlatıldı. ileri teknolojinin kullanıldığı eğitim, yer ve zaman problemi nu ortadan kaldırıyor. isteyen, rica ettiği yerde ve saatte derslere katılabiliyor, sınav olabiliyor. Öğrenciler için tek gereken, internet bağlantılı bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

Gediz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve incele-me Merkezi’nde (Gedizuzem) ilk etapta işletme (MBA) lisansüstü eğitimi ile dış ticaret uzmanlığı, elektronik ticaret, pazarlama-kişisel satış teknikleri sertifika programları açıldı. ileriki günlerde sağlık işletmeciliğine ve sistem mühendisliğine de yüksek lisans öğrenci kaydı yapılacak. ayrıyetten, deği-şik alanlarda da sertifika eğitimleri düzenlenecek. Lisans ve önlisans programlarındaki birtakım dersler de Gedizuzem üzerinden işlenecek. uzem.gediz.edu.tr adresli internet sitesinden detaaylı bilgi alınabiliyor.

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, ülkede uzaktan eğitim verebilen az sayıdaki üniversiteler arasına girdikleri için sevinçli olduklarını açıkladı. Prof. Çevik, Türkiye’nin dört bir yakınından ve yurt dışından öğrencilerin, oturdukları yerden Gediz Üniversitesi’nde öğrenim görebileceğini dile getirdi. Prof. Çevik, şunları ifade etti: “Kent merkezinden uzaktaki bir köyde yaşayan öğretmenin, doktorun ya da herhangi bir kişinin, eğitimine devam ederek kendini geliştirmesi normal koşullarda pek mümkün değil. Çalışma ve ulaşım koşulları ne yazık ki engel oluyor. Bu ve buna benzer imkansızlıklar uzaktan eğitim sayesinde aşılıyor. Böylece eğitimde fırsat eşitliği de sağlanıyor. Yakın gelecekte hem kullanım alanı hem önemi daha da artacak, bir zaman sonra örgün eğitimdeki ağırlık yerini uzaktan eğitime bırakacak.”

DEÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve incele-me Merkezi Müdürü Prof. Dr. Vahap Tecim de Gediz Üniversitesi’yle işbirliği gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Prof. Tecim, “berabe r uyguladığımız sistem, teknik özel olarakri, açık kaynak kod yapısı ve güvenlik önlemleri ile oldukça ileri düzeyde.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz