Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Karbonatın Bilinmeyen Faydaları
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:46:05
Karbonatın Bilinmeyen Faydaları

Karbonatın diş macununda, deodorantlarda ya dabuzdolabında ne işi var demeyin! işte karbonatın faydaları!Sodyum bikarbonat ya da soda şeklinde da bilinen ve kimyasal reaksiyon ile hamurun kabarmasını sağlayan karbonat, mayalanmaya yardımcı olur. Hamur işlerindeki en büyük yardımcınız olan karbonat aslında yüzlerce deği-şik şekilde kullanılabilir.Peki, karbonat hangi alanlarda kullanılır?– Bir kutu açık karbonat kötü buzdolabı ya da […]

Karbonatin-Bilinmeyen-FaydalariKarbonatın diş macununda, deodorantlarda ya dabuzdolabında ne işi var demeyin! işte karbonatın faydaları!
Sodyum bikarbonat ya da soda şeklinde da bilinen ve kimyasal reaksiyon ile hamurun kabarmasını sağlayan karbonat, mayalanmaya yardımcı olur. Hamur işlerindeki en büyük yardımcınız olan karbonat aslında yüzlerce deği-şik şekilde kullanılabilir.Peki, karbonat hangi alanlarda kullanılır?– Bir kutu açık karbonat kötü buzdolabı ya da oda kokusunu gidermeye [r] yardımcı olur. Karbonatı sprey şişe içerisinde su ile karıştırarak ucuz ve basit bir oda parfümü elde edebilirsiniz!- sadece fırında pişen yiyecekler için değil, ocakta yapılan yemekler için de karbonat kullanabilirsiniz.. Fasulyeyi ıslattığınız suya bir tutam karbonat attığınızda, mide gazına sebe p olan şikleri azaltmaya yardımcı olacaktır. Salça, domates sosu ve kahveye yine bir tutam eklenen karbonat içerisindeki asit miktarını azaltır. bununnla birlikte proteinleri parçalamaya yardımcı olduğu için etlerinizin yumuşacık olmasını sağlar.- Ucuz ve basit bir temizlik arzulayanlar e müjde! Koku giderici ve temizleyici özelliğe malik karbonatı banyo ve mutfakta da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. ayrıyetten diş macunları, koltukaltı deodorant ve roll-on larda da bulunan karbonatı bir bardak suya ekleyip içine takma dişlerinizi koyabilirsiniz. Bu sayede üzerinde tortular ve plaklar temizlenecektir.- Çamaşır makinesinin deterjan gözüne yarım ölçek eklenen karbonat deterjanın etkisini arttırır. Durulama gözüne eklendiğinde ise çamaşırlardaki kötü kokuyu yok eder.- Banyo suyuna ekleyeceğiniz karbonat kuru cildinizin yumuşamasına yardımcı olur. Karbonat, güneş yanıklarına ve sivrisinek ısırıklarının yarattığı kaşıntıya da iyi gelir. Bir kabın dörtte üçüne karbonat, dörtte birine de su koyulup macun kıvamına gelene kadar karıştırıp kaşıntılı bölgeye uygulayabilirsiniz. Konu ile alaka-lı bir tedavi uyguluyor iseniz doktora danışmanızı tavsiye ederiz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz