Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Karayılandan Suriyeye Dayanamayız İtirafı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:03:58
Karayılandan Suriyeye Dayanamayız İtirafı

Murat Karayılan Suriye’nin coğrafi şartları nedeni ile PKK’nın oraya dayanamayacağını söyled i. PKK’nın daha önce Kürdistan toplum Kurtuluş Ordusu (ARGK) olan ve 2001 yılında toplum Savunma Güçleri (HPG) şeklinde değiştirilen silahlı kanadının adı, 12 se-ne aradan sonra bu kez toplum Savunma Merkezi (HPN) şeklinde değiştirildi. PKK’nın Kandil’deki 9’uncu Kongre-Gel toplantısı ve çözüm süreci kapsamında İmralı’da […]

Karayilandan-Suriyeye-Dayanamayiz-itirafi Murat Karayılan Suriye’nin coğrafi şartları nedeni ile PKK’nın oraya dayanamayacağını söyled i.
PKK’nın daha önce Kürdistan toplum Kurtuluş Ordusu (ARGK) olan ve 2001 yılında toplum Savunma Güçleri (HPG) şeklinde değiştirilen silahlı kanadının adı, 12 se-ne aradan sonra bu kez toplum Savunma Merkezi (HPN) şeklinde değiştirildi. PKK’nın Kandil’deki 9’uncu Kongre-Gel toplantısı ve çözüm süreci kapsamında İmralı’da bulunan Abdullah Öcalan’ın [r] istemi doğrultusunda yapılan bu değişlikten sonra, toplum Savunma Merkezinin başına Murat Karayılan getirildi.PROFESYONEL GERİLLA HEDEFLENİYORYurt dışında PKK çizgisinde yayım yapan Fırat Haber Ajansına anlatan Karayılan, daha önce HPG Ana Karargah Komutanlığı ve KCK’ya bağlı Yine toplum Savunma Komitesi’ni kaldırdı yerine toplum Savunma Merkezi oluşturulduğunu ve bunun altında 4 komutanlık biriminin oluşturulduğunu söyledi. toplum Savunma Merkezi’nin köklü bir değişim yapmayı da hedeflediğini söyleyen Murat Karayılan, “Bu temelde yoğun bir akademi sistemi ve eğitsel faaliyet söz konusu olacaktır. Her alanda daha fazla ideolojik, daha fazla siyasal içeriği zengin olan, daha fazla disiplin ve önderlik çizgisini güçlüce uygulayabilen profesyonel bir gerilla olunması hedeflenmektedir. Esas şeklinde süreci uygulamada planlı ve disiplinli hareket eden, gerektiğinde savunmayı da profesyonelce yapabilen bir kabiliyete, yeteneğe ve manevra gücüne ulaşması gerekli” diye konuş-tu.KARAYILAN: PKK, SURİYE’YE DAYANAMAZMurat Karayılan, PKK’nın Suriye’nin kuzeyinde Rojava denilen Kürt bölgesini üs şeklinde kullanacağı tespitlerinin doğru olmadığını belirtirken de şunları söyledi:”Bir kere PKK oraya dayanamaz. Oranın ne coğrafik yapısı, ne de nüfus yoğunluğu PKK’nın mücadelesini göğüsleyecek bir alan değildir. 3 parça halinde Genellde ova olan bu zemine PKK dayanıp ne yapabilir ki! Biz biliyoruz ki bu daracık bölgeler bizim ağırlığımızın altından kalkamaz. sadece Rojava’nın coğrafyası düz ova değil, bununnla birlikte onun karşısındaki Kuzey Kürdistan (Güneydoğu) bölgeleri de gerillanın her türlü hareket tarzına elverişli olmayan düz alanlardır. Eğer Rojava’nın karşısında Botan gibi bir yer olsaydı, durum deği-şik olabilirdi. Ama Urfa ya daMardin ili karşısına üslenmiş bir gerilla Türkiye’ye dönük ne yapabilir ki! Bu nede n le biz hiçbir zaman Rojava’yı sömürgecilikle bir hesaplaşma yeri şeklinde düşünmedik, böyle bir tasarıya malik olmadık.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz