Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Karayılan Pkk Profesyonel Ordu Kuruyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:22:59
Karayılan Pkk Profesyonel Ordu Kuruyor

Çözüm sürecinin başlamasından sonra KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı sona eren Karayılan tehdit içerikli mesajlarına sürüyor. Karayılan bu kez de PKK’nın profesyonel Ordu ili kurmaya yönelik çalışmalarından bahsetti. SiLAHLI KANATTA YENi SiSTEM işte Murat Karayılan’ın izahatları; Daha ev-vel HPG Anakarargâh Komutanlığı vardı. Yine toplum Savunma Komitesi biçiminde KCK’yle ortaklaşma halkasını oluşturan bir kurumlaşma söz konusuydu. ޞimdi […]

Karayilan-Pkk-Profesyonel-Ordu-Kuruyor

Çözüm sürecinin başlamasından sonra KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı sona eren Karayılan tehdit içerikli mesajlarına sürüyor. Karayılan bu kez de PKK’nın profesyonel Ordu ili kurmaya yönelik çalışmalarından bahsetti.
SiLAHLI KANATTA YENi SiSTEM
işte Murat Karayılan’ın izahatları;
Daha ev-vel HPG Anakarargâh Komutanlığı vardı. Yine toplum Savunma Komitesi biçiminde KCK’yle ortaklaşma halkasını oluşturan bir kurumlaşma söz konusuydu. ޞimdi bu her iki kurum da kaldırıldı ve her ikisinin yerine toplum Savunma Merkezi oluşturuldu.[r]. Bunlar, HPG Kuzey Kürdistan Karargâhı, HPG Medya Savunma Alanları Karargâhı, HPG Özel Kuvvetler Karargâhı ve HPG Apollo Akademiler Komutanlığı Karargâhı’dır. Bu biçimde dört ayrı karargâh toplum Savunma Merkezi’nde birleşmekte ve bu merkezden yönetilmektedir. HPG’nin geliştirilen yeni sistemi özet şeklinde bu şekilde ifade edilebilir.
“PROFESYONEL GERiLLA GELiYOR”
Her alanda daha fazla ideolojik, daha fazla siyasal, içeriği zengin olan, daha fazla disiplin ve Önderlik çizgisini güçlüce uygulayabilen profesyonel bir gerilla olunması hedeflenmektedir. Esas şeklinde süreci uygulamada planlı ve disiplinli hareket eden, gerektiğinde savunmayı da profesyonelce yapabilen bir kabiliyete, yeteneğe ve manevra gücüne ulaşması gerekli. Bu, Önderliğimiz tarafından başlatılan yeni sürecin sağlıklı ve güvenlikli yürütülmesi ve pratikleşmesi bakımındangerekli ve ehemmiyetli bir husustur. Yani HPG güçleri de kendini bu yeni sürece göre konumlandırabilir ve her manada bir profesyonelleşmeyle süreç görevlerini başarı ile yerine getirmeye hazır olacaktır.
HPG, ötek i parçalardaki savunma güçleri ile dayanışma içerisinde olmayı da bir ilke şeklinde kabul eden bir savunma kurumudur. Hem Güney Kürdistan’daki KDP ve YNK peşmergeleri, hem Doğu Kürdistan’daki HRK, yine Batı Kürdistan’da bugün direnen YPG güçleri ile Ulusal Kongre platformunun kararları çerçevesinde dayanışma içerisinde olmayı “ilke olarak” kabul etmiştir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz