Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Karaoğlan Filminin Yönetmeni Kim
Karaoğlan Filminin Yönetmeni Kim

Çektiği her dizi reyting rekorları kırdı: ‘Aliye’, ‘Binbir Gece’, ‘Aşk ve Ceza’… Yönetmen Kudret Sabancı iki yı l aradan sonra bu kez bir filmle gündemde: ‘Karaoğlan’. Film 11 Ocak’ta vizyona girdi.[r].’ Sabancı ile Tempo Dergisi konuştu.Neden ‘Karaoğlanı filme almak istediniz? Suat Yalaz, Karaoğlanı 1960larda çizmeye başladı. Bugün 50nci yılında. Dünyada 50 yıldır varolan nadir çizgi […]

Karaoglan-Filminin-Yonetmeni-Kim Çektiği her dizi reyting rekorları kırdı: ‘Aliye’, ‘Binbir Gece’, ‘Aşk ve Ceza’… Yönetmen Kudret Sabancı iki yı l aradan sonra bu kez bir filmle gündemde: ‘Karaoğlan’. Film 11 Ocak’ta vizyona girdi.[r].’ Sabancı ile Tempo Dergisi konuştu.Neden ‘Karaoğlanı filme almak istediniz?
Suat Yalaz, Karaoğlanı 1960larda çizmeye başladı. Bugün 50nci yılında. Dünyada 50 yıldır varolan nadir çizgi romanlardan biri. Günümüzün olduğu kadar geleceğin de kahramanı. Biz bu filmi, Türklüğün kötü bir şeymiş gibi olarak algılandığı dönemde yaptık. ‘Arapçılık dayatmasının göbeğinde yaptık. Türk, iyi bir şey, oldukça oldukça çok iyi bir şey.Milliyetçi misiniz?
Elbette! Vatanını seven herkesin olması gerektiği kadar milliyetçiyim. Dünyada kanın gövdeyi götürdüğü şu günlerde bu vatana sahip çıkmak, her şeyden evve l bu toprakları bize armağan eden atalarımıza, Cumhuriyeti bize armağan eden dedelerimize borcumuz.Neden çizgi romanı filme almak?
ޞu anda dünya sineması da çizgi romandan besleniyor. Batman, X-Men gibi çizgi romanlar sinema ekranında. Türkiye de aynı noktaya gidiyor.‘Karaoğlan yeni bir tartışma yaratır mı?
Öyle bir niyetimiz yok ama tartışmaların tam içinde; çünkü bir Türkü anlatıyor. Osmanlıda da Türk ikinci sınıf vatandaştı. Ecdadımız denilen adamların neredeyse hepsini n annesi Hıristiyan. Hikâyenin geçtiği dönemde Türkler, islamiyetle yeni tanışıyor.Bu detayları ne kadar göreceğiz filmde?
Bu, dini bir film değil. Karaoğlanın dünyasını çizgi romanlardan ve eski filmlerden aldık ama farklı olarak tarihi gerçeklere oturttuk. Son dönemde Türk tarihi Osmanlıdan ibarettir gibi bir algı oluştu. Oysa gerçekte Selçuklular da Oğuzlar da, Orta Asya da Türk tarihine ait.Filmin, 12 milyon TLlik dev bir bütçesi var.
Dönem filmi olduğu için bütçe o kadar büyüdü. Koskoca bir Moğol, Selçuklu, Altınordu ve Gürcü ordusu var.Neden böyle dev bir prodüksiyon tercih ettiniz?
Türk sinemasının böyle filmlere ihtiyacı var. ‘Fetih 1453 o kapıyı açtı ve yapımcılara cesaret verdi. Televizyonda da ilerledik. Eskiden daha düşük bütçeli diziler yapılıyordu. Yapımcılar bütçe ne kadar artarsa kalitenin o kadar yükseldiğini gördüler. ޞimdi bütü n dünyaya dizi film satıyoruz. Sadece ‘Muhteşem Yüzyıl bile pek oldukça çok ülkeye satılıyor. Ülkenin tanıtımı açısından da bu oldukça oldukça çok faydalı.Ama ‘Muhteşem Yüzyılın yayından kalkması için de kanun teklifleri hazırlanıyor. Buna yorumunuz ne?
Onlar siyasi numaralar, o konu ayrı. Orada dizi film yapılıyor, ecdadımızla ne alakası var? ‘Muhteşem Yüzyılın çıkış noktası ingilterede yayınlanan ‘Tudors dizisi, Anca k orada Vay! Ecdadımıza hakaret ediyorsunuz diyen olmadı. Siyaset, sadece sanata bulaşmıyor, yatak odamıza kadar girdi. Kaç çocuk doğurmamız ve kürtaja kadar ne yapmamız gerektiği söyleniyor.‘Aşk ve Ceza dizisinden sonra iki yı l görünmediniz. Piyasa hareketliyken sebe p geri çekildiniz?
Bir yandan Karaoğlanı hazırlarken ötek i yandan da çekimlerine önümüzdeki yı l başlayacağımız yeni televizyon dizimizin senaryo ve hazırlık çalışmalarını sürdürdük.Yeni dizinizle ilg i lı ayrıntı var mı?
Türk televizyon tarihinin en büyük dizisi olacak. oldukça oldukça çok büyük bir aşk hikâyesi… 1912de Selanikte başlayıp 1922de izmirde biten bir dizi. ilk sezonu Osmanlı imparatorluğunun çöküşüne, ikinci sezonu Cumhuriyetin kuruluşuna denk geliyor.ismini koydunuz mu?
‘Ateş Altında Aşk.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz