Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kanser Yapan Antioksidanlı Gıdalar
Kanser Yapan Antioksidanlı Gıdalar

Nobel ödüllü biyolog James Watson, bilim dünyasında bomba etkisi yaratan kanser açıklaması yaptı. Ünlü biyolog Watson özellikle zayıflamada etkili bir şekilde olan ve yüksek antioksidan içeren; ‘Kuru erik, kivi, kuru üzüm, kırmızı biber ve brokoli’ gibi ürünlerin kanseri tetiklediğini açıkladı. DNA sarmalını keşfeden Nobel Ödüllü ünlü biyolog James Watson, daha önce kansere karşı önerdiği brokoli […]

Kanser-Yapan-Antioksidanli-Gidalar Nobel ödüllü biyolog James Watson, bilim dünyasında bomba etkisi yaratan kanser açıklaması yaptı. Ünlü biyolog Watson özellikle zayıflamada etkili bir şekilde olan ve yüksek antioksidan içeren; ‘Kuru erik, kivi, kuru üzüm, kırmızı biber ve brokoli’ gibi ürünlerin kanseri tetiklediğini açıkladı.

DNA sarmalını keşfeden Nobel Ödüllü ünlü biyolog James Watson, daha önce kansere karşı önerdiği brokoli gibi antioksidan içeren gıdaları çok tüketmenin kansere yol açtığını iddia etti.Yıllardan beri ABD’deki dünyaca ünlü doktorumuz Mehmet Öz gibi birçok uluslararası saygınlığı bulunan birçok uzmanın, ‘süpergıdalar’ olarak nitelendirdikleri brokoli, yaban mersini, kırmızı biber, kivi ve benzeri besinler için, ‘Bunlar antioksidan miktarı çok yüksek olan gıdalardır. Mutlaka bol tüketin’ diye konuş tuğini işittik. Uzmanlar, vücutta DNA bozulmaları ve tümör oluşumuna nede n olduğu iddia edilen ‘serbest radikaller’le mücadele eden antioksidanların kanser oluşumunda kritik öneme sahip olduğunu belirtiyordu. Her gün bir yenisi dünyaya duyrulan incele me lar da bu teoriyi doğruluyordu.[r]. faka t dün Nobel ödüllü Amerikalı Biyolog James Watson’ın açıklamaları tüm bu görüşü bir anda ateşe atar nitelikte oldu.BU GÖRÜŞ BİLİM DÜNYASINA BOMBA GİBİ DÜŞTÜ1953 yılında DNA’nın sarmal yapısını keşfederek Nobel Biyoloji Ödülü’ne layık görülen Watson, ‘Antioksidanların vücutta savaştığı serbest radikaller aslında hastalıklı hücreleri kontrol altında tutuyor. ayrıyetten kanser ilaçlarının yapımında kullanılıyorlar ve en az radyoterapi kadar etkili bir şekildeler’ açıklamasını yaptı. Royal Society Bilim Dergisi’nde kaleme aldığı makalede ünlü biyoloğun, ‘Antioksidanlar ortaya çıkmasını engelledikleri kanserlerden daha fazla kansere yol açmış olabilir’ görüşü dün bilim dünyasına bomba gibi düştü. İngiltere’deki Kanser incele me Enstitüsü Cancer Research UK’’den profesör Nic Jones da, ‘Antioksidanların sağlıklı insanlarda kanseri önlemede etkisiz oldukları, hatta bu kişilerde kanser riskini az da olsa artırdıkları son incele me larla görüldü’ diyerek Nobel’li uzmana destek verdi.KANSERİN sebeb i VÜCUTTAKİ FAZLA ANTİOKSİDANLARWatson makalesine çok ses getiren şu saptamaları yaptı: “Hayatımı kanser incele me larına adadım ve hep insanların bu hastalığı engellemek ve tedavi etmek için antioksidan takviyesi aldığını gördüm. faka t son dönemde ortaya çıkan birçok incele me ileri seviyede kanserlerin bir türlü tedavi edilememesinde vücuttaki antioksidan fazlalığının etkisini gösteriyor. Bu da akla ‘Antioksidanlar aslında kanseri önleyen değil kansere nede n olan maddeler mi?’ sorusunu getiriyor. Birçok incele me A, C ve E vitamini ile selenyum gibi antioksidanların da mide kanserini önlemek ya da ömrü uzatmakta hiçbir rolü olmadığını ortaya koydu. Hatta aksine ömür kısalttığını ve E vitamininin özellikle tehlikeli olduğu sonucuna varıldı.”YÜKSEK ANTİOKSİDAN İÇEREN GIDALARKuru erik, Nar, Kuru üzüm, Yaban mersini, Sarımsak, Ispanak, Brüksel lahanası, Brokoli, Portakal, Kırmızı biber, Kivi, Böğürtlen, Yeşil çay, Zeytinyağı, Bitter çikolata, Zencefil, Soya.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz