Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kanadada İş İmkanları Detaylı Bilgi
  • Ana Sayfa » Genel
  • 19 Aralık 2012 - 22:50:33
Kanadada İş İmkanları Detaylı Bilgi

Kanada, resmi dilleri olan ingilizce ya da Fransızca bilen işçilere göçmenlik başvurusunda öncelik tanıyacak. Kanada Devletinin Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Jason Kenney, işçi programı kapsamında Kanada’ya gitmek için başvuracaklardan, genç ve iki resmi dilden birini iyi bilenlere öncelik vereceklerini söyledi. Kanadanın Başkenti Ottawa’da basın toplantısı düzenleyen Bakan, ülkede ihtiyaç duyulan tüm bölümlerde istihdam olmak için […]

Kanada-Ingilizce-bilene-kapilarini-acacakKanada, resmi dilleri olan ingilizce ya da Fransızca bilen işçilere göçmenlik başvurusunda öncelik tanıyacak. Kanada Devletinin Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Jason Kenney, işçi programı kapsamında Kanada’ya gitmek için başvuracaklardan, genç ve iki resmi dilden birini iyi bilenlere öncelik vereceklerini söyledi. Kanadanın Başkenti Ottawa’da basın toplantısı düzenleyen Bakan, ülkede ihtiyaç duyulan tüm bölümlerde istihdam olmak için alınacak kalifiye göçmen işçilere ilişkin uygulamanın 4 Mayıs 2013’te başlayacağını açıkladı.

Bu programın, ay başında açıklanan ve 3 bin elektrikçi, kaynakçı, ağır iş makineleri operatörü ve petrol boru hatlarında çalışacak işçi alımı olan Skilled Trades Stream (Kalifiye Eleman Akışı) adlı programdan ayrı olduğunu ifade eden Jason Kenney, başvuru sahiplerine Federal Kalifiye işçi Programı puanlama sisteminin uygulanacağını belirtti.Yaşları 18 ila 35 arası olan ve Kanada’nın iki resmi dili olan ingilizce ya da Fransızca’dan birini konuşup, yazıp, okuyabilenleri almak istediklerini söyleyen Bakan Jason Kenney, ”Taksi şoförlüğü ya da AVM’lerde sakız satan doktor ya da mühendis almak istemiyoruz” dedi.260 BiN iޞÇi iHTiYACIKanada’nın gelecek 10 yılda inşaat sektöründe 163 bin ve petrol sektöründe de 100 binin üzerinde işçiye ihtiyacı olduğunu kaydeden Jason Kenney, kalifiye işçi sıkıntısının ülke ekonomisi için büyüyen bir paradoks halini aldığını anlattı. Kenney, Federal Kalifiye işçi Programı kapsamında kaç bin yeni işçinin alınacağına dair rakam vermedi.ޞARTLARIN ZORLUĞU ELEޞTiRi KONUSUKanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı daha önce 2013 yılında, 158 bin 600’ü ekonomi sınıfı göçmen, 73 bin 300ü aile birleştirmeleri ve 28 bin 500’ü de sığınmacı ve insanî nedenlerle olmak üzere toplam 260 bin 500 göçmen alacağını duyurmuştu. Bakanlığın kalifiye işçi alımı konusundaki ilk açıklamaları, şartların zor olması nedeniyle eleştiri konusu olmuştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz