Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kamuoyunun İmralı Görüşmesi İçin Yorumları
Kamuoyunun İmralı Görüşmesi İçin Yorumları

AKPnin İmralı süreciyle alakaalı yaptırdığı ankette, “Türk ve Kürt halklarının bundan sonra da birlik-te yaşayabileceğine inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 95 destek geldi. İmralı sürecinin başlamasıyla, AKP 2’nci kamuoyu araştırmasını yaptırdı. 26 ilde araştırmaya katılan 5 bin 500 şahs ın yüzde 51’i terör problemi nun çözümünde Öcalan’la görüşülmesine destek veriyor. “Kandil’le de görüşme yapılabilir” diyenlerin oranı […]

Kamuoyunun-imrali-Gorusmesi-icin-Yorumlari AKPnin İmralı süreciyle alakaalı yaptırdığı ankette, “Türk ve Kürt halklarının bundan sonra da birlik-te yaşayabileceğine inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 95 destek geldi.

İmralı sürecinin başlamasıyla, AKP 2’nci kamuoyu araştırmasını yaptırdı. 26 ilde araştırmaya katılan 5 bin 500 şahs ın yüzde 51’i terör problemi nun çözümünde Öcalan’la görüşülmesine destek veriyor. “Kandil’le de görüşme yapılabilir” diyenlerin oranı yüzde 40’da kalıyor. Bölgede, yaşananları terör problem i şeklinde adlandıranların sayısı da süra [r] t le artıyor.‘TERÖR’ problem i VARBaşbakan Tayyip Erdoğan, ilk yapılan anketin denek sayısını yetersiz bulmuş ve daha geniş tutularak yenide nlanmasını istemişti. Son MYK toplantısında paylaşılan 2’nci anketin sonuçlarına göre, bölge halkının yüzde 6’sı ‘Kürt’ problem i olduğunu, yüzde 39’u ise ‘terör’ problem i yaşandığını dile getirdi. Daha önceki yıllarda yapılan anketlerde, bu oranların tam zıttı olduğu, atılan adımlar ile soruna bakışın da değiştiği yorumu yapıldı.MÜZAKERE DEĞİL, GÖRÜŞMEVatandaş, İmralı sürecinde kullanılan dile de itiraz etti. Yapılanların ‘müzakere’ değil, ‘görüşme’ şeklinde adlandırılması destek gördü. Araştırmada, “Terör problemi nun çözümü konusunda yapılan çalışmaları destekliyor musunuz?” sorusuna yüzde 65 destek çıktı.TÜRK-KÜRT birlik-te YAŞARAnkette, “Türk ve Kürt halklarının bundan sonra da birlik-te yaşayabileceğine inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 95 oranında destek geldi. Kürtlerin ayrı bir devlet kurması gerektiğine inananların oranı yüzde 5 şeklinde belirlen di.BDP’NİN DİLİ DEĞİŞTİErdoğan’ın İmralı süreciyle alakaalı kurmayları ile yaptığı toplantılarda, BDP’nin son dönemlerdeki dili ve yaklaşımı değerlendirildi. BDP’lilerin toplantılardaki ‘Türk Bayrağı hassasiyeti’, kullanılan dile özen göstermeleri, “Süreci baltalayan PKK’lıların yakasına yapışırım” demeçleri pozitif karşılandı.BDP DİSİPLİNE GİRDİİmralı’ya gidecek adların belirlenmesinde hükümetin karar verici olduğu, ortaya çıkan isimlerde ise son sözü devletin söylediği ifade edildi. Toplantılara katılan bir AKP yöneticisi şunları söyledi: “İktidar partisi şeklinde bütün enstrümanları kullanarak süreci yönetiyoruz. İmralı, çözüm sürecinin merkezi değil, enstrümanlardan biridir. BDP’yi disipline etme süreci yaşadık. BDP’liler bugün daha planlı ve programlı hareket ediyorlar. Kullandıkları dil dahi 3 ay öncesinden deği-şik. Başbakan’ın bu işin çözülebileceğine olan inancı da daha öncekinden fazla.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz