Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kamu İhalelerinde Yeni Dönem
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:52:49
Kamu İhalelerinde Yeni Dönem

Kamu ihalelerinde yeni dönem…Kamu ihalelerinde ekonomik açıdan en avantajlı teklif, fiyat dışındaki unsurlar da dikkate alınarak belirlenebilecek.Kamu ihale Kurumu’nun “Kamu ihale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği”, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, ihalelerde ekonomik açıdan en avantajlı teklifin fiyat dışındaki unsurlar da dikkate alınarak belirlenmesi ile alaka-lı hususlar Tebliğe eklendi. ilgili […]

Kamu-ihalelerinde-Yeni-DonemKamu ihalelerinde yeni dönem…
Kamu ihalelerinde ekonomik açıdan en avantajlı teklif, fiyat dışındaki unsurlar da dikkate alınarak belirlenebilecek.
Kamu ihale Kurumu’nun “Kamu ihale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği”, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, ihalelerde ekonomik açıdan en avantajlı teklifin fiyat dışındaki unsurlar da dikkate alınarak belirlenmesi ile alaka-lı hususlar Tebliğe eklendi.

ilgili Kanun uyarınca, ekonomik açıdan en [r] avantajlı teklif, sadece fiyat esasına göre belirlenebileceği gibi fiyat ile birlik-te işletme ve bakım maliyeti, maliyet etkinliği, verimlilik, kalite ve teknik değer gibi fiyat dışındaki unsurlar dikkate alınarak belirlenebilecek.

Ekonomik açıdan en avantajlı teklifin hangi yöntem kullanılarak belirlenebileceği hususu tamamen idarenin takdirinde olurken, fiyat dışı unsurlar kullanılarak belirlenmesi halinda, söz konusu unsurların idari şartnamede açık ve net şeklinde düzenlenmesi gerekecek.

Ayrıca, idari şartnamede fiyat dışı unsur şeklinde saptanan hususların parasal değerlerinin ya danispi ağırlıklarının belirlenmesi de gerekirken, ihale konusu işin beklenen kaliteye uygun şeklinde gerçekleştirilmesini sağlamaya yönelik parametreler, kamuya karşı yüklenimi içerisinde bulunan işlerin miktarı ya datutarı bakımından kapasite hali ya da ihale konusu işi oluşturan şenler itibariyle isteklinin teklifi ile tahmini maliyet yapısının birbiri ile uyumu gibi hususlar da fiyat dışı unsur şeklinde belirlenebilecek.

Öte yandan, söz konusu değişiklikle bakanlıklar tarafından ön tasarım üzerinden ihalesi yapılabilir olan üst yapı işleri için 0,90’dan küçük, 1,10’dan büyük olmamak kaydı ile deği-şik katsayılar belirlenmesi de mümkün olacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz