Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kalbe İyi Gelen Besinler
Kalbe İyi Gelen Besinler

Sağlıklı olmanın yemek alışkanlıkları ile ilg i lı olduğu biliniyor. faka t birtakım besinler kalp hastalıkları ile mücadelede asker konumunda..işte kalp dostu besinler:Somon: Haftada 2- 3 kez yiyeceğiniz somon kalbinizi güçlü tutar. Somon ayrıyetten iyi bir kalsiyum kaynağıdır.Badem: potasyum, folik asit, protein, E vitamini içerir. Her gün bir avuç badem kalp hastalıklarının olasılığını azaltırSu: Günde […]

Kalbe-iyi-Gelen-BesinlerSağlıklı olmanın yemek alışkanlıkları ile ilg i lı olduğu biliniyor. faka t birtakım besinler kalp hastalıkları ile mücadelede asker konumunda..
işte kalp dostu besinler:Somon: Haftada 2- 3 kez yiyeceğiniz somon kalbinizi güçlü tutar. Somon ayrıyetten iyi bir kalsiyum kaynağıdır.Badem: potasyum, folik asit, protein, E vitamini içerir. Her gün bir avuç badem kalp hastalıklarının olasılığını azaltırSu: Günde 10-12 bardak su içmek gerekir. Su içen şahı s enerjik [r] kişidir.Ahu dudu: Pek oldukça çok hastalığa karşı savaşır. Özellikle yoğurt ve yulafla karıştırılıp yenirse antioksidan özelliği taşır.Zeytinyağı: iyi kolesterolü yükseltir ve kalbin dostudurBrokoli: C vitamini, beta-karoten, kalsiyum ve demir açısından zengindir. Maksimum fayda isteyenler çiğ tüketmelidir.Yumurta: Kas sağlığı ve bağışıklık sistemi konusunda fayda verir. Vücudun protein ihtiyacını karşılayan yumurta iyi bir enerji kaynağıdır. Kolesterolü yüksek olanlar sadece beyaz kısmını tüketmelidir.Ananas: Sağlıklı bir hayat isteyenler ananas tüketmeli. Hem sulu hem de lezzetli olan ananas iyi bir besin kaynağıdır.Çilek: Kalp hastalıkları için faydalıdır. ayrıyetten kilo checkü yapanlar çilekten yardım almalıdır.Taze fasülye: Az kalorisi ve lif oranı ile iyi bir diyet yardımcısıdır. Kolesterolü düşürür, kalbe fayda verir. ayrıyetten bağırsakları düzenler.Yaban mersini: C vitamini açısından zengindir. Kalbin yaşlanması ile mücadele eder.Tam tahıllı ekmek: E vitamini ve lif açısından zengindir. Kepekli tahıllar kolesterolün düşürülmesinde, kalp hastalıklarını önlemede, kan şekerinin düzenlenmesinde yardımcı olurIspanak: Onun gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler düşük kalorilidir. Antioksidan açısından oldukça çok zengindir. Yumurtalık ve prostat kanserinin önlenmesinde faydalıdır. Her gün ıspanak tüketmek kalp ve beyin sağlığını geliştirir.Avokado: Kötü kolesterolü düşürür; iyi kolesterolü yükseltir. Kalbe faydalıdır. ayrıyetten kanseri önlemede yardım eder.Keten tohumu: oldukça çok besleyicidir. Magnezyum, potasyum ve lif yüklüdür. Yüksek kolesterol, kabızlık ve kalp hastalığı ile mücadele eder. içinde potasyum, magnezyum, demir, A vitamini, folik asit, protein vardır. Günlük tüketimi kan basıncını dengelemeye, kolesterlü düşürmeye yardımcı olur.Kuru erik: Akşam yemeğinde tüketilmelidir. Bağırsak hareketlerini düzenler, yaşlanmayı önler ve kalp hastalıkları ile savaşır.Hurma: insan yararına pek oldukça çok pozitif faydası olan şifalı bir meyvedir. Türkiye’de sadece ramazandan ramazana iftarlık çeşni olarak kullanılsa da her derde deva bir nimet olan hurma kalbe faydalıdır. Hurmada sodyum, potasyum magnezyum kalsiyum ve demirin elmada bulunandan 2 kat daha fazla olduğu, düzenli olarak tüketildiğinde ise kalp ve damar açıcı özelliği olduğu tespit edilmiştir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz