Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kadir İnanırdan Nazım Hikmetin Mezarında
Kadir İnanırdan Nazım Hikmetin Mezarında

Ünlü sanatçı “Ben inançlı bir insanım onun yazdığı güzel şiirlerin benim saygı duyduğum İslam dinini sevgiyle kucakladığına inanıyorum. İslam dininin de onu saygıyla, sevgiyle kucakladığına inandığım için üstüme düşen görevi yaptım o kadar” diye konuş tu. Dünyaca ünlü Türk şairi Nazım Hikmet’in, Moskova’daki mezarını ziyaret eden Kadir İnanır, şairin isteği olan Türkiye’de bir köyde çınar […]

Kadir-inanirdan-Nazim-Hikmetin-Mezarinda Ünlü sanatçı “Ben inançlı bir insanım onun yazdığı güzel şiirlerin benim saygı duyduğum İslam dinini sevgiyle kucakladığına inanıyorum. İslam dininin de onu saygıyla, sevgiyle kucakladığına inandığım için üstüme düşen görevi yaptım o kadar” diye konuş tu.

Dünyaca ünlü Türk şairi Nazım Hikmet’in, Moskova’daki mezarını ziyaret eden Kadir İnanır, şairin isteği olan Türkiye’de bir köyde çınar ağacının altına getirilmesi gerektiğini söyledi.İlk Türk-Rus ortak yapımı olan Elveda Katya filminin Rusya’daki galası için Moskova’ya gelen Kadir İnanır, ünlü şair Nazım Hikmet’in Novodeviçi Mezarlığı’nda bulunan mezarını ziyaret ederek dua okudu.İnanır, ünlü şairin doğumunun 111.yıl dönümünde mezarı başında onu anma onurunu yaşadığı için çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Öylesine şiirler yazmış ki… Onca yı l sonra, ya da insanlık tarihi boyunca okunduğunda şiirlerden misafirin ruhuna yansıyan öylesine insanlık dolu, öylesine sevgi ve barış dolu; insan onurunu yücelten öylesine kelimeleri birlik te harmanlayarak, öylesine büyük ve güzel şiirler yazmış ki, bence dünyadaki bütün misafirin hangi dinden olursa olsun Nazım Hikmet’in bu özelliğinden dolayı ona hayır dualar okuyup, sevgiyle anacağından hiçbir endişem yok” diye konuş tu.”MEZARI TÜRKİYE’YE GETİRİLMELİ”Son dönemlerde Nazım Hikmet’in anma törenlerinin devlet tarafından düzenlenmesi konusunda, “Bence geç kalınmış bir çalışma.[r]. Bir an önc e rica ettiğimiz arzuya rica ettiğimiz yere getirilmeli. Hatta mezarının buradan alınıp Türkiye’ye onun diye konuş tuği gibi bir köye bir çınar ağacının altına koymalıyız diye düşünüyorum” diyen Kadir İnanır, Nazım’ın mezarında dua okuması ile ilg i lı de, şunları söyledi:”Ben inançlı bir insanım onun yazdığı güzel şiirlerin benim saygı duyduğum İslam dinini sevgiyle kucakladığına inanıyorum. İslam dininin de onu saygıyla, sevgiyle kucakladığına inandığım için üstüme düşen görevi yaptım o kadar.”İnanır ile birlikt e Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret eden Elveda Katya filmindeki rol arkadaşı Caner Cindoruk da, Anadolu’da bir ağacın altına gömülmek isteyen şairin bu isteğinin gerçekleşmesini umduğunu söyledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz