Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kaçakçılar Asker Yaktı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:23:58
Kaçakçılar Asker Yaktı

Genelkurmay Başkanlığı, Çarşamba ve Perşembe günleri Suriye sınırında olan asayiş olay ilerına dairaçıklama yaptı. ASKER YANARAK YARALANDI 14 Ağustos Çarşamba günü Türkiye-Suriye sınırında, 2’inci Hudut Alay Komutanlığı Murat Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Hudut Devriye Timi tarafından, Suriye’den Türkiye’ye kaçak mazot geçirmeye çalışan dört kişilik kaçakçı grubuna hudut nöbetçileri tarafından öğleden sonra müdahale edildi. Müdahale […]

Kacakcilar-Asker-Yakti Genelkurmay Başkanlığı, Çarşamba ve Perşembe günleri Suriye sınırında olan asayiş olay ilerına dairaçıklama yaptı.

ASKER YANARAK YARALANDI
14 Ağustos Çarşamba günü Türkiye-Suriye sınırında, 2’inci Hudut Alay Komutanlığı Murat Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Hudut Devriye Timi tarafından, Suriye’den Türkiye’ye kaçak mazot geçirmeye çalışan dört kişilik kaçakçı grubuna hudut nöbetçileri tarafından öğleden sonra müdahale edildi. Müdahale netice-si kaçakçılar, akaryakıt bidonlarını ateşe verdi ve ortaya çıkan yangında bir asker alevlere maruz kalarak yaralandı. Yaralanan güvenlik görevlisine Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi incele-me Hastanesinde ilk tıbbi müdahalesi yapıldı, daha sonra personel Sağlık bakanlığına ait bir ambulans uçakla gece yarısından sonra Ankara’ya getirilerek GATA Komutanlığında ameliyat edildi. Askerin hayati tehlikesinin yer aldı ğı öğrenil-di.[r]. hadi se Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığı ve Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığına bildirildi, Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından olay ile alaka-lı iki zanlı şa-hıs tutuklandı. 9 bidon içerisinde de yarım ton kaçak mazot elde edildi.

Dün ayrıyetten yine sınırda 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı Savaş Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, saat akşam 19.15’te yasadışı yollardan Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan dört kişilik kaçakçı grubu belirlen-di. Gruba bölgeye gönderi-len bir Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) ile gruba müdahale edildi. Kaçakçıların güvenlik birimlerinin “Dur” ihtarına uymayarak TTZA’ya üç el ateş etmesi sonucu, ateşe karşılık verildi ve açılan ateş sonucu, Suriye istikametine kaçan kaçakçılardan biri omzundan yaralandı. hadisede Hudut Devriye Timinde herhangi bir personel zaiyatı meydana gelmedi.

SABAHA KARŞI 150 ATLI 1000 YAYA ile KAÇAKÇILIK!
Bugün ise Türkiye-Suriye sınırında, 2’inci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, sabaha karşı saat 4.15’te hudut hattında görev yapan araç ve askeri personel tarafından hudut bölgesinde 300 mlik bir hat boyunca tahmini 40 araç ve 750-1000 kişilik yaya, ayrıyetten 150 kişilik atlı kaçakçı grubu belirlen-di. Hudut Hattında bir adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, iki adet Zırhlı Muharebe Aracı, bir adet Zırhlı Personel Taşıyıcı ve bir tank ile geçiş noktaları kapatıldı ve derinden yapılmışnlikte ilave emniyet tedbirleri alındı.

Kaçakçılara, hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Türkçe ve Arapça ikazlar yapıldı, faka t yaya kişi-ler ve atlı gruplar ikazlara uymayarak, hudut hattına deği-şik noktalardan yaklaşmaya devam etti, kaçakçılık girişiminde tespit edil-di. Kaçakçılara güvenlik birimleri tarafından müdahale edildi, bu sırada Kuşaklı köyünden pompalı tüfekle 15-20 el ateş edildi. Güvenlik güçlerinin ateşe karşılık vermeleri sonucu kaçakçılar bölgeden uzaklaştı. hadi se sonrası yapılan arazi taraması netice-si bölgede 35 adet mazot bidonu tespit edil-di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz