Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kaçak Elektrik Kullanımı İçin Özel Çalışma
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ocak 2013 - 22:45:44
Kaçak Elektrik Kullanımı İçin Özel Çalışma

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, faturasını düzenli ödeyen vatandaşlara haksızlık olmaması için, kayıp-kaçak konusunda çalışma başlatacaklarını belirt ti. Yıldız, “Kayıp-kaçak elektrik bedelleri için Dicle ve Van ili bölgesiyle ilg i lı özel çalışma yapacağız” diye konuş tu.Elektrik piyasası ve özel tüketim vergisi kanunlarında değişiklik öngören düzenlemelerin Meclis Genel Kurulundaki görüşmelerinde konuşan Yıldız, Türkiye’nin […]

Kacak-Elektrik-Kullanimi-icin-Ozel-CalismaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, faturasını düzenli ödeyen vatandaşlara haksızlık olmaması için, kayıp-kaçak konusunda çalışma başlatacaklarını belirt ti. Yıldız, “Kayıp-kaçak elektrik bedelleri için Dicle ve Van ili bölgesiyle ilg i lı özel çalışma yapacağız” diye konuş tu.
Elektrik piyasası ve özel tüketim vergisi kanunlarında değişiklik öngören düzenlemelerin Meclis Genel Kurulundaki görüşmelerinde konuşan Yıldız, Türkiye’nin Dicle ve Van ili bölgesi hariç elektrikte şu anda Avrupa Birliği üyesi ülkelerin kayıp-kaçaklarından daha düşük oranda olunduğunu söyledi. Yıldız, “Ama mutlaka o iki bölgemizdeki illerimizin çözümünü bulmamız lazım. Arkadaşlar devlet hakkı var, yalnızca bununla bitmiyor aynı zamanda kul hakkı var. O elektrik faturalarının her birinde, her birimizin hakkı var. Zamanında ödeyen misafirimıza haksızlık yapılmaması için bizim bu 3 yı l içinde bir yol haritamız var” diye konuş tu.[r]. Avans niteliğinde de olsa bunu ödememek için gerekli planları yaptıklarını açıklayan Yıldız, şöyle söyledi: “Al ya da öde, iran, Azerbaycan, Rusya gibi ülkelerde, bizim avans niteliğinde verdiğimiz paraların şu anda tahsil edilmesiyle alak a li bir işlemdir. Ben burada kamuoyunun önünde taahhüt ediyorum, bizim hiçbir ülkede almadığımız bir metreküp doğalgaz kalmayacaktır. Rusya’da kalmadığı gibi. 2014 yılının sonuna kadar Azerbaycan ve iran ile alak a li ‘al ya da öde’ miktarı da sıfırlanmış olacaktır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz