Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Jandarma Tabur Komutanına 8 Müebbet İstendi
Jandarma Tabur Komutanına 8 Müebbet İstendi

Mardin ili Dargeçit’te 1995 yılında biri uzman çavuş 8 şahsıın katledilmesiyle alaka-lı yürütülen araştırma tamamlandı. Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame, Midyat Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mağdur yakınları, gizli tanık, o dönem karakolda görev yapan asker ve korucuların ifadelerinin bulundu ğu iddianamede, şüpheli sıfatı ile yargılanan dönemin Mardin ili Jandarma Komando Tabur Komutanı Hurşit İmren, […]

Jandarma-Tabur-Komutanina-8-Muebbet-istendi Mardin ili Dargeçit’te 1995 yılında biri uzman çavuş 8 şahsıın katledilmesiyle alaka-lı yürütülen araştırma tamamlandı. Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame, Midyat Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.
Mağdur yakınları, gizli tanık, o dönem karakolda görev yapan asker ve korucuların ifadelerinin bulundu ğu iddianamede, şüpheli sıfatı ile yargılanan dönemin Mardin ili Jandarma Komando Tabur Komutanı Hurşit İmren, Dargeçit Jandarma Komutanı Mehmet Tire, Jandarma Karakol Komutanı Mahmut Yılmaz, Karakol Komutan Yardımcısı Haydar Topçam ve uzman [r] çavuş Kerim Şahin’in, “Taammüden öldürme” suçundan 3 ila 8’er kez müebbet hapsi istendi.İddianamede, maktuller Süleyman Seyhan, Nedim Akyön, Mehmet Emin Aslan, Seyhan Doğan, Davut Altınkaynak, Abdurrahman Olcay ve Abdurrahman Coşkun’un çeşitli tarihlerde PKK’ya yardım ettikleri iddiası ile gözaltına alındığı ve öldürüldüğü, yaşananlardan kimsenin haberinin olmaması ve hali üst makamlara haber vermesin diye uzman çavuş Bilal Batırır’ın da karakolun kömür kazanına atılarak yakıldığı söylendi. Şüpheli İmren’in, azmettirmek suçundan 6 kez, Coşkun ve Batırır’ın öldürülmesinde ise asli fail şeklinde bulundu ğu gerekçesiyle 2 kez müebbet hapisle yargılanması istendi. Şüpheli Tire hakkında, azmettirmek suçundan 5 kez, Batırır, Coşkun ve Aslan’ın öldürülmesinde de asli fail şeklinde 3 kez olmak üzere 8 kez müebbet hapis cezası talep edildi. İddianamede, ötek i şüphelilerden Yılmaz ve Şahin için 6 kez, Topçam için de 3 kez, müebbet hapis cezası istendi. Şüphelilerin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jandarma Tabur Komutanına 8 Müebbet İstendi, 10.0 out of 10 based on 1 rating
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz