Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İzmirli Genç İş Adamların Hedefinde Tanzanya Var
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:21:17
İzmirli Genç İş Adamların Hedefinde Tanzanya Var

istikrarlı politik ve pazar yapısı ile Afrika’nın 50 milyonluk dev ülkesi Tanzanya izmirli genç iş adamlarının yakın takibinde. Afrika odaklı dış ticaret çalışmaları ile bilinen iGiD (İzmir ili Genç iş Adamları Derneği) 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde bu ülkeye gidecek.iGiD Başkanı Mehmet Timuoğlu, Afrika’da adım atmadık yer bırakmayan iGiD üyelerinin zaten önemli işler yaptığı Tanzanya’ya yapacağı […]

izmirli-Genc-is-Adamlarin-Hedefinde-Tanzanya-Varistikrarlı politik ve pazar yapısı ile Afrika’nın 50 milyonluk dev ülkesi Tanzanya izmirli genç iş adamlarının yakın takibinde. Afrika odaklı dış ticaret çalışmaları ile bilinen iGiD (İzmir ili Genç iş Adamları Derneği) 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde bu ülkeye gidecek.
iGiD Başkanı Mehmet Timuoğlu, Afrika’da adım atmadık yer bırakmayan iGiD üyelerinin zaten önemli işler yaptığı Tanzanya’ya yapacağı iş gezisi ile bu ülke pazarındaki payını artırmayı hedeflediğini ifade etti.

izmirli genç iş adamları Afrika’daki pazar payını artırmak için Tanzanya’ya üyesi yer aldı ğı ESiDEF (Ege ve [r] Batı Akdeniz Sanayici ve iş Adamları Federasyonu) işbirliği ile ticari gezi düzenleyecek. Ağırlıklı şeklinde inşaat, yapı malzemeleri ve makinecilerden oluşabilir heyet, Doğu Afrika’nın istikrar adası 50 milyonluk dev pazarından pay almaya çalışacak. Tanzanya’nın hem kendi güçlü pazar yapısı hem de Brundi, Ruanda gibi komşu ülkelerin dışa açılan kapısı olma niteliğinin bu ülkenin önemini artırdığına dikkat çeken iGiD Başkanı Mehmet Timuroğlu, Afrika pazarına girmek için oldukça çok fazla zaman kalmadı. Çinliler oldukça çok hızlı ilerliyorlar” uyarısında tespit edil-di.

“AFRiKA özel olarak iZMiRLi KOBiLER iÇiN ehemmiyetli FIRSATLAR BARINDIRIYOR”

Geçtiğimiz günlerde Ruanda ve Brundi’den iş adamı heyetlerini İzmir ilinde ağırlayan iGiD (İzmir ili Genç iş Adamları Derneği) Tanzanya’ya yapacağı iş gezisi ile üyelerinin bu ülkenin büyüyen pazarından pay almasını hedefliyor. Afrika’nın bakir pazar yapısı ve ala-ka çeken potansiyelinden yararlanmak için oldukça çok fazla vakit kalmadığını ifade eden iGiD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Timuroğlu, “Afrika özel olarak izmirli KOBi’ler için ehemmiyetli fırsatlar barındırıyor. Büyük sermaye ve yatırım maliyeti gerektirmediği için Afrika’ya yatırım ve ticaret KOBi’ler için ehemmiyetli seçenek. iç pazarda yoğunlaşan rekabet ve düşen kar marjları, ihracatı, firmalara zorunluluk haline getiriyor. Afrika dinamik ve bakir pazar yapısı sebeb i ile her türlü ticaretin yapılabilmesine imkan sağlıyor. Tanzanya ise bu dev pazarın istikrarlı ve gelişen ülkesi şeklinde önee çıkıyor ve kendisi ile birlik-te Kenya, Uganda, Ruanda ve Brundi’nin aralarında bunduğu Doğu Afrika Topluluğu’nun merkezi. Bu 5 ülke arasında gümrük yok. Tanzanya ile birlik-te bu 5 ülkenin toplam nüfusu 160 milyon. Tanzanya’da Serbest Ticaret Bölgelerinde yatırım için önemli imkânlar sağlanıyor. Dönümü 1-2 dolara arsa kiralanıyor ve Tanzanya’da üretilen her şeyi Avrupa’ya, Amerika’ya, Japonya’ya, Çin’e sıfır gümrük ve sıfır kota ile ihraç etme imkanı var” diye konuş-tu.

KONUT AÇIĞI VE MAKiNE iHTiYACI BÜYÜK

Tanzanya iş gezisinin bütü n sektörlere açık olduğunu ifade eden iGiD Başkanı Mehmet Timuroğlu, bu ülkede sürekli büyüyen konut açığının inşaat sektörünü bununnla birlikte hemen her alanda makine ihtiyacının üst sınırda olması sebeb i ile bu iki sektörün önee çıkardığını sözlerine ekledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz