Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İşte Sinüzitin En Doğal Çözümü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:57:07
İşte Sinüzitin En Doğal Çözümü

İşte sinüzitin en doğal çözümü…Yaz aylarında akut sinüzite pek rastlanmıyor. Sıcak hava bu hastalığa iyi geliyor. Denize girmenin de doğal bir tedavi yolu olduğunu söylemek mümkün…Çoğunlukla burun akıntısı ile kendini belli eden sinüzit, daha oldukça çok üst solunum yolu hastalıkları ile birlik-te görülüyor. Bir viral enfeksiyona bağlı olduğunda kolayca tedavi edilebilen hastalık, kronikleştiğinde önemli rahatsızlıklara […]

iste-Sinuzitin-En-Dogal-Cozumuİşte sinüzitin en doğal çözümü…
Yaz aylarında akut sinüzite pek rastlanmıyor. Sıcak hava bu hastalığa iyi geliyor. Denize girmenin de doğal bir tedavi yolu olduğunu söylemek mümkün…
Çoğunlukla burun akıntısı ile kendini belli eden sinüzit, daha oldukça çok üst solunum yolu hastalıkları ile birlik-te görülüyor. Bir viral enfeksiyona bağlı olduğunda kolayca tedavi edilebilen hastalık, kronikleştiğinde önemli rahatsızlıklara yol açabiliyor. işte bu hastalık hakkında bilmeniz gerekenler:

YEޞiL RENKLi YAPIޞKAN AKINTIHasta Genellde üst solunum [r] yolu enfeksiyonu ile doktora başvuruyor. Burun akıntısı, boğazda yanma ve geniz akıntısı belirtiler arasında yer alıyor. Anca k bu bulgular bütü n viral enfeksiyonlar için aynı oluyor. Sinüzitten şüphelendirecek en ehemmiyetli belirti ise genizden arka tarafa akan yapışkan akıntı ve bu akıntının yeşil renkte olmasıdır.

Kronik sinüzitlerin merkezinde alerji olabiliyor. Hastanın alerjik yapıda olması, burun etlerinin ve sinüs kapılarının şişmesiyle, sinüzit kronikleşiyor.Kronik sinüzit mevsim ayırt etmiyor. Akut sinüzit ise kışın daha oldukça çok görülüyor. Güneşle birlik-te üst solunum yolu enfeksiyonları ve sinüzitler azalıyor. Sıcak, sinüzite iyi geliyor. Denize girmek ise doğal bir yıkama yolu oluyor.

Sinüzitler sinüs grafileri sonucunda ortaya çıkıyor. Sinüslerin kanlı olması, enfeksiyonun uzun zamandır sürdüğü anlamına geliyor.

TEDAVi EDiLMEZSE ÖLÜMCÜL OLABiLiRSinüs denilen boşluklar, kafatasında yer alıyor ve hayati organlara oldukça çok yakın olduğu için, sinüzit tedavi edilmediğinde ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Bu sonuçlar arasında; körlük, menenjit, yüz kemiklerinde erime ve deformasyon yer alıyor.

BURUN KANAMASI VARSA KRONiKLEޞMiޞTiRKronik sinüziti olup bunu bir ya da iki se-ne erteleyen hastalar; burun kanaması şikayetiyle hekime başvuruyor. Burun kanamasına sıklıkla yeşil ve sarı akıntı eşlik ediyor çünkü kemikte erozyon başlamış oluyor. Kronik sinüzitli hastalar çoğu zaman diş hekimlerine başvuruyor. Bu kişilere çoğunlukla yanlış kanal tedavileri uygulanıyor. Diş hekimlerinin; üst çenede tutmayan diş köklerini gördükleri zaman, sinüzitten şüphelenerek hastalarından öncelikle sinüs tomografisi istemesi gerekli.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz