Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İşte Posta Güvercinleri
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:30:19
İşte Posta Güvercinleri

Osmanlı Dönemi’nde haberleşme maksadı ile kullanılan posta güvercinleri, görenleri hayrete düşürüyor.Bursalı güvercin sevdalısı Ercan Yılmaz, evinin terasında yetiştirdiği Bursa ilinde çocukluğundan beri güvercinler ile yakından ilgilenen Ercan Yılmaz’ın beslediği posta güvercinleri görenleri hayrete düşürüyor. Kuşları ile yatan kuşları ile kalkan Yılmaz, kuşlarına çocuklarına gösterdiği alaka-yı onlardan eksik etmiyor. tahmini 100 adet değişik güvercin sahibi [r] […]

iste-Posta-GuvercinleriOsmanlı Dönemi’nde haberleşme maksadı ile kullanılan posta güvercinleri, görenleri hayrete düşürüyor.
Bursalı güvercin sevdalısı Ercan Yılmaz, evinin terasında yetiştirdiği

Bursa ilinde çocukluğundan beri güvercinler ile yakından ilgilenen Ercan Yılmaz’ın beslediği posta güvercinleri görenleri hayrete düşürüyor. Kuşları ile yatan kuşları ile kalkan Yılmaz, kuşlarına çocuklarına gösterdiği alaka-yı onlardan eksik etmiyor. tahmini 100 adet değişik güvercin sahibi [r] olan Yılmaz’ın Terastaki kafesten aldığı güvercinleri evin 50 km ilersinde bırakan Yılmaz, kendisi eve gelmeden kuşları eve geliyor. Bu hayrete düşüren görüntüyü görenleri ise kuşla için “doğuştan navigasyonlu” demeden kendini alamıyor. Güvercinlerin hepsini oldukça çok beğendiğini ifade eden Yılmaz’da posta güvercinlerinin yeri ayrı olduğunu belirt ti. Yılmaz, “Altı aylık yavrular, 400 kmlik mesafelerden bırakılıyor ve kümeslerine geliyorlar. Bir yaşındakiler ise tahmini bin 200 km mesafeden bırakılmalarına rağmen kafeslerine gelebiliyorlar. Her se-ne yarışmalar düzenlenir. Bizde o yarışmalara katılmaya çalışıyoruz. Kuşların arasında tertiplenen yarışmalarda ev-vel gelenler ödülün sahibi oluyor. Osmanlı döneminde bu kuşlar haberleşme maksa-dı ile kullanılmış. Savaşa gidildiğinde savaşın kazanıldığı bu kuşlar ile saraya haber gönderilirmiş” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz