Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İşte Kanserin Fotoğrafı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:51:27
İşte Kanserin Fotoğrafı

İşte kanserin fotoğrafı…Kanadalı fizikçi Dr. Michael Kolios, kan kanserinin erken teşhisinde ehemmiyetli rol oynayabilir bir çalışmaya imza attı. Dr. Kolios, kandaki kanserli hücrelerin ultrasonla fotoğrafını çekmeyi başardı.Kanada’nın Toronto’da şehrinde, Ryerson Üniversitesi fizikçilerinden Dr. Michael Kolios, kandaki kanserli hücrelerin ultrasonla fotoğrafını çekmeyi başararak, hastalığın erken teşhisi için ehemmiyetli bir adım attı.Michael Kolios’un “Fotoakustik Ultrason RF Spektroskopi […]

iste-Kanserin-Fotografiİşte kanserin fotoğrafı…
Kanadalı fizikçi Dr. Michael Kolios, kan kanserinin erken teşhisinde ehemmiyetli rol oynayabilir bir çalışmaya imza attı. Dr. Kolios, kandaki kanserli hücrelerin ultrasonla fotoğrafını çekmeyi başardı.
Kanada’nın Toronto’da şehrinde, Ryerson Üniversitesi fizikçilerinden Dr. Michael Kolios, kandaki kanserli hücrelerin ultrasonla fotoğrafını çekmeyi başararak, hastalığın erken teşhisi için ehemmiyetli bir adım attı.Michael Kolios’un “Fotoakustik Ultrason RF Spektroskopi Kullanarak Hareket Halindeki Tümörlü Hücrelerin Tespiti” adlı tasarımı, Kanada Kanser Derneği tarafından giderleri karşılanan 37 bilimsel tasarımden [r] biri oldu.Lazer teknolojisi ile son sistem ultrasonun birleştirildiği bir mikrokop geliştiren Kolios, ultrason sayesinde elde ettiği yüksek frekanstaki sesler ile lazer ışınlarını birleştirip, kandaki deği-şik hücrelerin fotoğraflarını çekti. Hücrelerin ses ve ışın yansımalarını analiz etmede sağlanan gelişme, özel olarak kan kanserinin erken teşhisinde ehemmiyetli bir adım şeklinde nitelendirildi.Araştırmasının şimdi-lik başlangıç aşamasında olduğunu açıklayan Kolios, söz konusu tekniğin 5 se-ne içerisinde hastanelerde, 15 se-ne içerisinde de bütü n laboratuvarlarda kullanılmasının mümkün olabileceğini belirt ti.

POSTA iNTERNET SiTESiVN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz