Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İşte İlk Kürdistan Tabelası
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:16:06
İşte İlk Kürdistan Tabelası

Diyarbakır’da açılışı yapılan ve adında ‘Kürdistan’ bulunan Gençlik Hareketi Derneği’nin tabelası asıldı. Bu tabela ilk kez Kürdistan adı bulunan tabela oldu. Dernek Başkanı Serhad Mardini, 25 Temmuz’da tüzel kişilik kazanan derneklerinin Kürdistan ismini tabelasında bulunduran ilk tüzel kurum olma özelliğini taşıdığını söyledi. faka t Dernekler Masası henüz incelemesini tamamlamadı ve dernek ismini henüz onaylamadı.Yargıtay, Şanlıurfa’da […]

iste-ilk-Kurdistan-Tabelasi Diyarbakır’da açılışı yapılan ve adında ‘Kürdistan’ bulunan Gençlik Hareketi Derneği’nin tabelası asıldı.
Bu tabela ilk kez Kürdistan adı bulunan tabela oldu. Dernek Başkanı Serhad Mardini, 25 Temmuz’da tüzel kişilik kazanan derneklerinin Kürdistan ismini tabelasında bulunduran ilk tüzel kurum olma özelliğini taşıdığını söyledi. faka t Dernekler Masası henüz incelemesini tamamlamadı ve dernek ismini henüz onaylamadı.Yargıtay, Şanlıurfa’da bir vatandaşın yeni [r] doğan çocuğuna ’Kürdistan’ ismini vermesini onaylarken, Diyarbakır’da ilk kez içinde Kürdistan ifadesi geçen bir Dernek kuruldu. Merkez Yenişehir ilçesi Ofis semtindeki bürosuna tabela asan Kürdistan Gençlik Hareketi Derneği’nin (Komeleya Tevgera Cıwan’n Kurdistane) açılışını bugün gerçekleştirdi. Derneğin açılışı esnasında Irak Kürdistan Bölgesel yönetiminin kullandığı Kürdistan bayrağı bulunurken, Dernek Başkanı Serhad Mardini, giydiği yöresel giyisiler ile Kürtçe şeklinde basın açıklaması yaptı. Mardini, 2012 yılında yapılan toplantı ile ’Tevgera Civanen Kurdistan’ adını aldıklarını söyleye-rek şöyle diye konuş-tu:”25 Temmuz 2013 yılı tarihi itibarı ile tüzel kişilik kazanan derneğimiz, Kürdistan ismini tabelasında bulunduran ilk tüzel kurum olma özelliğini taşımaktadır. Tevger, Kürtlerin ulusal haklarını tartışma konusu yapmadan savunur. Tevger, hak olanın tartışılamayacağını, hiç kimse tarafından da yok sayılamayacağını ve uygun koşullarda bu hakkın kullanılacağını savunur. Tevger, legal demokratik mücadeleyi esas alırken, koşullara göre deği-şik mücadele yöntemlerini kullanmayı da meşru bir hak şeklinde görür.”DERNEKLER MASASI’NDAN CEVAP BEKLİYORLARAçıklamanın arkasından DHA muhabirinin sorularını cevaplayan Dernek Başkanı Serhad Mardini, isim konusunda yeni yasal düzenlemeler ile Dernekler Masasına başvuru yaptıklarını kaydederek şunları söyledi:”Kürdistan ismi ile müracaat ettik. Yapılabilir araştır-ma sonucunda bize halin ne olduğu bildirilecek. Biz bağımsız örgütlenen, herhangi bir partiyle organik bağı olmayan, tamamiyle bağımsız şeklinde bir araya gelmiş Kürt gençleriyiz. Kürtlerin temel hak ve özgürlüklerine ulaşabilmesi için Dünya ve Türkiye gerçekliğini göz önünde bulundurduğumuzda, yasal ve legal politika alanında mücadele yürütmeyi uygun gördük. Bunun bu dernek etrafında şekillenebileceği öngörüsünde kararlaştık ve resmi başvurumuzu yaptık. Biz negatif bir şey çıkmamasını umuyoruz. pozitif cevap gelirse üye kayıtlarına başlayacağız.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz