Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İStanbulda Okullar Tatil Oldu Mu 7 ocak
İStanbulda Okullar Tatil Oldu Mu 7 ocak

istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kent genelinde etkili bir şekilde olması beklenen kar yağışıyla ilg i lı basın toplantısı düzenledi. Topbaş, “Çok zorunlu kalmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmamasını ve toplu taşımanın tercih edilmesini önermekteyiz” diye konuş tu.Bütün hazırlıkların ve önlemlerin alındığını belirten Topbaş, “Bizde iBB olarak buna göre hazırlıklarımızı yaptık ve önlemlerimizi aldık. Zaten […]

iStanbulda-Okullar-Tatil-Oldu-Mu-7-ocakistanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kent genelinde etkili bir şekilde olması beklenen kar yağışıyla ilg i lı basın toplantısı düzenledi. Topbaş, “Çok zorunlu kalmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmamasını ve toplu taşımanın tercih edilmesini önermekteyiz” diye konuş tu.Bütün hazırlıkların ve önlemlerin alındığını belirten Topbaş, “Bizde iBB olarak buna göre hazırlıklarımızı yaptık ve önlemlerimizi aldık. Zaten ekipman olarak ve tecrübe olarak yeterli olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tabi bizim başarıya ulaşmamızda istanbulluların vereceği destek önemli.[r].

Zorunlu kalınmadıkça toplu taşıma araçlarının kullanılmasını isteyen Topbaş, “Uzun zamandan beri dile getirdiğimiz gibi kış şartlarında hele kar ve yağmurun ağırlıklı yağdığı zamanlarda trafiğe çıkışların oldukça çok daha dikkatli olması gerekli. Özelikle de kar yağışlarında kar lastiğinin takılmasını arzu etmekteyiz. Mümkün mertebe yoğun kar yağışı olduğunda oldukça çok zorunlu kalmadıkça özel araçların trafiğe çıkmamasını ve toplu taşımanın tercih edilmesini bizler önermekteyiz. Zaten bununla ilg i lı olarak ta Metro, iETT ve Metrobüs ile birlikt e deniz ulaşımı daha yoğun olarak çalışıp ek seferlerle ulaşımın aksamaması sağlanacak” diye konuş tu.Görev yapacak araç ve personel ile ilg i lı bilgiler veren Topbaş, “908 araç ve iş makinesi, 2 bin 266 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele edilecek. istanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 142 Traktör kar kürüme ekibi muhtarların sorumluluğunda kendi köy yollarını açmak için görev bölümü yaptı” diye konuş tu.ޞuana kadar 250 evsiz insanın himaye altına alındığını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Her kar yağışında olduğu gibi sokakta kalan insanlarımızın himayeye alınması çalışmaları yapıldı. ޞuana kadar 250 evsiz vatandaşımız Metin Oktay Spor Tesisleri’nde konu k edilmektedir. Özellikle Pazartesi’nden itibaren kar fırtınası şeklinde bahsedilen meteoroloji uyarılarına dikkat edilmesi gerekli” diye konuş tu.Cidde şekilde kar yağışının beklendiğini söyleyen Başkan Topbaş, “Sabah vakitlerinde kar yağışı başlamasa bile ilerleyen vakitler de mutlaka ciddi kar yağışı beklenmekte ve önümüzdeki 3 gün bütü n istanbulluların dikkatli olması gerekmektedir. Bizde buna göre hazırlıklı olmak zorundayız. Özellikle hastalarımızın engelli ve hamile insanlarımızın bu yoğun kar yağışı esnasında dışarıya mümkün mertebe dışarıya çıkmamalarını özellikle rica ediyorum. istanbul’un değişik yerlerinde olan ekiplerimiz istanbullulara rahat bir kent yaşamı sağlamak için 24 saat görevlerinin başlarında olacaktır” diye konuş tu.(iHA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz