Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İstanbulda Kuranı Kerim Dağıtılan Oteller
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ocak 2013 - 21:24:23
İstanbulda Kuranı Kerim Dağıtılan Oteller

İsteyen otellere, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TUROB ve İstanbul Müftülüğü işbirliğiyle 19 bin 600 adet Kur’an-ı Kerim ve İngilizce meali dağıtıldı. İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ve İstanbul Müftülüğü işbirliğiyle, odalara konulmak üzere otellere, 19 bin 600 adet Kur’an-ı Kerim ve İngilizce meali dağıtıldı. İstanbul’a İslam […]

istanbulda-Kurani-Kerim-Dagitilan-Oteller İsteyen otellere, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TUROB ve İstanbul Müftülüğü işbirliğiyle 19 bin 600 adet Kur’an-ı Kerim ve İngilizce meali dağıtıldı.
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ve İstanbul Müftülüğü işbirliğiyle, odalara konulmak üzere otellere, 19 bin 600 adet Kur’an-ı Kerim ve İngilizce meali dağıtıldı. İstanbul’a İslam ülkelerinden gelen turistlerin ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak, Kur’an-ı Kerim’in Arapça orijinali ile Abdullah Yusuf Ali tarafından İngilizce hazırlanan meali bastırıldı.Maliyeti bir iş adamı tarafından karşılanan ve 19 bin 600 adet bastırılan Kur’an-ı Kerimler, talep eden otellere dağıtıldı. İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemde İstanbul’a İslam ülkelerinden gelen turist sayısında büyük artış olduğunu söyled i. Bu meselede otellerden talep aldıklarını kaydeden Bilgili, TUROB ve İl Müftülüğü ile bir çalışma yaptıklarını ve otel odalarna Kur’an-ı Kerim koymaya karar verdiklerini söyledi.[r]. Bazı büyük otellerimiz Türkiye’deki tüm otelleri için talepte tespit edil di. Bunları da karşıladık. Talep gelmeye devam ediyor. İstanbul dışından da büyük talep var. Tabii ki İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak taleplerin hepsini karşılayacak durumda olamayız. faka t bir model, güzel bir örnek ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz.”Kur’an-ı Kerim ve İngilizce mealinin kapaklarına otellerin isimlerini yazarak, otel için özel hale getirdiklerini söyleyen Bilgili, Kur’an-ı Kerimlere Hilton, Conrad, Dedeman ve Rixos’un da aralarında yer aldı ğı çok sayıda otelin alak a gösterdiğini dile getirdi. Otellerden ve turistlerden olumlu tepkiler aldıklarını da söyleyen Bilgili, ”İl Müftülüğü’nün onayından geçen bir İngilizce meali de koyduk. Her dilde meal koyamazdık. Turistler odalarındaki çekmecelerini açtıklarında Kur’an-ı Kerim’in Arapça orijinalini ya da İngilizce mealini bulabilecekler ve okuyabilecekler” diye konuş tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz