İstanbulda Belediye Otobüsünü Yakanlar
Gönderen: admin Tarih: 15 Şub, 2013 At 08:13 PM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

istanbulda-Belediye-Otobusunu-Yakanlar
Saldırıda yolcular yara almadan tahliye edilirken, otobüsler alev alev yandı.Olay 15.00 sıralarında Okmeydanı ޞark Kahvesi mevkiinde gerçekleşti. iddiaya göre yüzleri maskeli bir grup terör örgütü yandaşı, slogan atarak eylem yapmaya başladı. Cadde üzerinde yürüyüş yapan örgüt yandaşları çöp konteynerlerini yola devirdi.
Reklam Alanı
. Özel toplum otobüsü ile iETT otobüsüne molotof bombası atan eylemciler ortalığı savaş alanına çevirdi. hadi se yerine gelen itfaiye ekipleri otobüste ortaya çıkan yangını söndürdü. Otobüsler kullanılamaz hale geldi. Yolcular ise hadisede n yara almadan kurtuldu. poli s ekibi ekipleri hadi se çıkaran eylemcileri yakalamak için çalışma başlattı.Otobüs şoförü: Yolcuları indirip, otobüsü yaktılarOkmeydanı’nda terör örgütü yandaşları tarafından yakılan toplum otobüsünün şoförü, yüzleri maskeli 50 şahs ın yolcuları indirip otobüse molotof bombası attıklarını belirt ti. Şžoför, “‘Bu özel toplum otobüsü, sizi de taşıyabilir’ dememe rağmen dinlemediler.” diye konuş tu.  Terör örgütü yandaşı bir grup Okmeydanı’nda eylem yaptı. Otobüslerin geçtiği caddeye çıkan eylemciler, burada evve l bir iETT otobüsüne Molotof bombaları ile saldırdı. Daha sonra durağa yanaşan toplum otobüse yaklaşan terör örgütü yandaşları, içerisinde  yaklaşık 50 yolcunun yer aldı ğı otobüse de molotof attı. Otobüs bir anda alev topuna döndü. hadi se yerine gönderil en itfaiye ekipleri uzun süren çalışmalar netices i yangını check altına aldı.Otobüs şoförü Fikret Yıldırım yaşadıklarını anlattı. Yüzleri maskeli 50 şahs ın yolunu kestiğini anlatan Fikret Yıldırım, “Bin anda önüme geçip yolcuları indirgediler. ‘Arkadaşlar bu özel toplum otobüsü, sizi de taşıyabilir’ dememe rağmen beni dinlemediler. Gözlerime duman dolunca daha fazla konuşamadım.” diye konuş tu. Bu arada, otobüsün yakıldığı yere yakın okulda bulunan öğrenciler de yanan otobüsü görünce çok büyük panik yaşadı. Sınıfta, öğrencilerin olan bitine karşı tepkisi cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde otobüsün alev alev yanması da yer aldı. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>