Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İstanbul Boğazına Teleferik Geliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:15:33
İstanbul Boğazına Teleferik Geliyor

İstanbul ili Boğazı’na yapılması planlanan tasarımyle, Asya ve Avrupa arasındaki geçişlerde trafik yoğunluğunun azaltılması planlanıyor. İstanbul ili Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yazılı açıklamasına göre, belediye Araştırmacıları Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na uzanabilir teleferik hattı ile alaka-lı çalışmaları önemli ölçüde bitirdi. Etiler-Üsküdar (Çamlıca) arasında saatte 6 bin yolcu taşıyabilir tasarımyle alaka-lı çalışmaların son hali İBB Başkanı Kadir Topbaş’a […]

istanbul-Bogazina-Teleferik-Geliyor İstanbul ili Boğazı’na yapılması planlanan tasarımyle, Asya ve Avrupa arasındaki geçişlerde trafik yoğunluğunun azaltılması planlanıyor.
İstanbul ili Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yazılı açıklamasına göre, belediye Araştırmacıları Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na uzanabilir teleferik hattı ile alaka-lı çalışmaları önemli ölçüde bitirdi. Etiler-Üsküdar (Çamlıca) arasında saatte 6 bin yolcu taşıyabilir tasarımyle alaka-lı çalışmaların son hali İBB Başkanı Kadir Topbaş’a sunuldu.2 km OLACAKEyüp ve Maçka’nın arkasından [r] Beykoz’da Karlıtepe ve Yuşa Tepesi arasına teleferik kurulması için çalışmalar başlatılacak. Paşabahçe Sahili’nden en yüksek tepeye uzanabilir 1. teleferik, 2 km mesafelik bir gezintiyle boğazın seyrini sağlayacak. Karlıtepe şeklinde bilinen mesire alanına teleferikle ulaşılabilecek.Yuşa Tepesi’ne ulaşımı sağlayabilir ikinci teleferik ile boğaz seyredilebilecek. Boğazın uç noktasında yer alan türbeye Ortaçeşme’den teleferikle gidilebilecek. İBB ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle yürütülen çalışmalar, mesire alanı düzenlemesiyle birlik-te devam edecek. Büyükşehir Belediyesi, Karlıtepe piknik alanının düzenlenmesi için ihaleye çıkarken, ihale sonrasında teleferik için çalışmalar başlayacak.TURİZM VE EKONOMİYE KATKI SAĞLANACAKİstanbul’un ikinci Çamlıca Tepesi şeklinde adlandırılan Karlıtepe’nin dinlenme ve seyir terası olması çalışmalar ile desteklenirken, arzulayanlar in karayolu ile rahatlıkla gelebilecekleri Karlıtepe’ye teleferikle erişimi de sağlanacak. Teleferik tasarımınin, bölgenin turizmine ve ekonomisine de katkı sağlaması öngörülüyor.GÜNDE 100 BİN şa-hıs BOĞAZ’I TELEFERİKLE GEÇECEKAçıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şunları söyledi: Asya’dan Avrupa’ya yani bir kıtadan diğerine teleferikle geçmek önemli ve heyecan verici olacak. İstanbul ili Boğazı’nı geçen bu teleferikte Altunizade’nin ötek i bir aktarması da Çamlıca’ya olacak. Anadolu Yakası’nda Beykoz’un 2 tepesi de teleferikle bağlanacak. Etiler ile Çamlıca arasına yapılabilir tasarımyle saatte 6 bin, günde 100 bin şa-hıs Boğaz’ı teleferikle geçecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz