İslama Göre Hasta Ziyaretinin Önemi
Gönderen: admin Tarih: 12 Oca, 2013 At 09:55 PM | Kategorisi : Haber, Yaşam | 0 Yorum

islama-Gore-Hasta-Ziyaretinin-Onemi Toplum hayatında birlik, birlikt elik, yardımlaşma, merhamet ve sevginin hakim olmasını öngören yüce dinimizin güzel öğütlerinden biride hastaları ziyaret etmektir. Hasta ziyareti toplum içinde insanların kaynaşmasına birlik ve birlikt elik ruhunun pekişmesine nede n olmaktadır.
Peygamber efendimiz hasta ziyaretine çok önem verirdi. Ashabının durumunu yakından izlerdi ve onlardan birini bir kaç gün göremeyince sorar soruştururdu. Hasta olduğunu öğrenirse hemen onun ziyaretine gider, hatırını sorar, iyileşmesi için dua ederdi. Peygamber efendimiz (s.a.
Reklam Alanı
.” buyurmuştur.Bu yüzden hasta ziyareti peygamberimizin bir sünnetidir.’ Yine, hasta bazı bazı yakınlarından sorulmalıdır. Bir ziyaretten sonra hastayla alakay ı kesmek, sünnetten kaçınmak gibidir (Buhâr”ı, İstizan, 29).Rasûlullah bir müslüman hastayı ziyaret etmiş, ona şöyle dua etmeyi öğretmiştir. “Allahümme atina fıddünya haseneten ve fıl ahireti haseneten ve kına azabennar. ( Allah’ım. Bize dünyada türlü türlü iyilik ver, ahirette de sayıya hesaba gelmez iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru”) (el-Bakara, 2/201; Tirmizî, Daavât, 112).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>