Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İslam Dinine Göre Yılbaşı Kutlaması
  • Ana Sayfa » Haber
  • 29 Aralık 2012 - 16:00:48
İslam Dinine Göre Yılbaşı Kutlaması

  Yılbaşı kutlaması , selam ona Allahın gönderdiği Îsâ’nın getirdiği islam dinine âit bir kutlama ; bayram da değildir. Bu kutlamayı : bayramı Îsâ’nın getirdiği islam dininden sapan gâvurlar îcad etmişlerdir. Bidattir. Onlar bu bidati işlerken islam üzere müslüman oldukları halde değil , islamdan sapmış kâfirler oldukları halde işlemektedirler. Onların bu bidatlerini kabul eden , […]

Islamin-yilbasi-kutlamasi-ve-piyangoya-bakisi

 

Yılbaşı kutlaması , selam ona Allahın gönderdiği Îsâ’nın getirdiği islam dinine âit bir kutlama ; bayram da değildir. Bu kutlamayı : bayramı Îsâ’nın getirdiği islam dininden sapan gâvurlar îcad etmişlerdir. Bidattir. Onlar bu bidati işlerken islam üzere müslüman oldukları halde değil , islamdan sapmış kâfirler oldukları halde işlemektedirler. Onların bu bidatlerini kabul eden , destek olan , ortak olanlar , onların bidatlerine destek olmaktan çok , onların küfür olan dinlerine destek oluyorlar. “Küfre rıza ise küfürdür” (Buhari, kitab 64 Meğazî, bab 46da). Öyleyse küfrü hıristiyanlık küfrünü desteklemek olan bu kutlamayı : bayramı kutlayanlar kâfir olurlar. Salat ve selam ona yüce Allahın elçisi Muhammed dedi : Kim bir topluma benzemeye çalışırsa bu haliyle onlardandır. Öyleyse kâfire benzemeye çalışmanın bir parçası olan yılbaşı kutlaması da küfürdür.

Üstelik bu kutlamada : bayramda gâvurların , selam ona Allahın elçisi Îsâ’yı kendilerine âit bir değer olarak kabul etmelerini de kabul etmek vardır. Selam ona Îsâ onlara göre onlara ait bir değerdir. Onlar Îsâ’yı bir peygamber olarak değil , bir tanrı veya tanrının oğlu olarak kabul ederler. Bu sapıklara göre tanrı yada tanrının oğlu bu gecede doğmuş. Onlara göre tanrı doğan ölen biri. Yarattıklarına muhtaç olup , çarşıda , muhtaç olduğu ve yerini bilmediği mallları arayan biri. Yemek yemeye muhtaç biri. Bu sapık tanrı anlayışının , iddiasına konu olan selam ona Îsâ Allâhın elçisi , peygamberdir , müslümandır o ve ona inanıp uyanlar müslümandırlar. Buna rağmen , onu öldürmeye kasdedenlerin , onu asdıklarını zannettikleri haçı yani Allaha ve peygambere düşmanlığın sembolünü dinlerine sembol edenler , şüphesiz müslüman değiller , şeytanın kullarıdır. Onlar Îsâya taptıklarını iddia eden Allahın düşmanı şeytana tapanlardır. Onlara değil , selam ona Îsâ , Allaha ve elçisi muhammede ve müslümanlara yakındır. Çünkü o ve ona inanıp uyan havariler ve onlara inanıp uyanlar müslümandırlar. Hal bu ki şimdi hıristiyan olarak bilinenler kafirlerdir. Kafirlerin ise peygamberi değil , şeytanı vardır. Onlara saygı Allaha saygısızlıktır. Hal bu ki sözde müslüman olan bir çok kişi saygıdan daha fazlasını yapıyor ve onların küfür bayramını o şeytanın kullarıyla birlikte kutluyorlar. Bu yapılanlardan yüce Allah da selam ona Îsa da razı olmaz.

 

 

Doç. Dr. Mustafa Karataşın sunduğu Muhabbet Kapısında 31 Aralık Pazartesi 22.00da İslama göre yılbaşı kutlaması, piyango ve eğlence hakkında önemli bilgiler verilecek.Mustafa Karataş; dokuztaş, satranç, tombala ve benzeri oyunlar oynamanın İslam’daki karşılığı, Milli Piyango ve şans oyunları oynamanın dinen hükmü hakkında bilgiler verecek. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sade ve etkileyici sunumuyla ekrana gelen Muhabbet Kapısı’nda bu hafta, İslamiyet’in yılbaşı kutlamalarına bakış açısı konuşulacak. Programda, “Yılbaşı kutlamaları, Müslümanlar için günah mıdır?” sorusunun cevabı aktarılırken; dokuztaş, satranç, tombala ve benzeri oyunları oynamanın günah olup olmadığı konuşulacak. Mustafa Karataş, yılbaşı gecesi yenilen hindinin ve hediye vermenin İslamiyet’teki yerini anlatacak. Programda, yeni yılın gelişi için yapılan hazırlıkta bir mahsurun olup olmadığı, yeni seneye özel çam ağacı süslemesinin dindeki hükmü ele alınacak. Muhabbet Kapısı’nda; “Milli Piyango bileti ve şans oyunları helal midir? Alternatif kutlama olur mu? Yeni seneye nasıl girilirse tüm yıl öyle geçer sözü doğru mudur? Mekke’nin fethi yılbaşı gecesine mi denk gelmiştir?” soruları cevap bulacak. Dini ve manevi hayatımızı şekillendiren konulardaki akıllara takılan sorular her hafta İlahiyatçı Mustafa Karataş’ın anlatımlarıyla cevap buluyor. İzleyicilerden gelen çeşitli sorulara da program boyunca cevap veriliyor. Mustafa Karataş İle Muhabbet Kapısı her Pazartesi 22.00’de Kanal 7’de.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz