Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İntihar Mı Cinayete Mi?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 20 Ağustos 2013 - 08:20:28
İntihar Mı Cinayete Mi?

İntihar mı cinayete mi?…G-3 piyade tüfeğiyle kendini vurarak intihar ettiği ileri sürülen Er Muharrem Ali Al’ın ölümünü CHP’li Mustafa Moroğlu Meclis’e taşıyacak.CHP İzmir ili Milletvekili Mustafa Moroğlu, ޞırnak Uludere 48’inci Hudut Tugay Komutanlığı’na bağlı 4’üncü Hudut Taburu 2’nci Hudut Bölük Komutanlığı’nda vatani görevini yapar iken Ramazan Bayramı’nın ikinci günü G-3 piyade tüfeğiyle kendini vurarak intihar […]

intihar-Mi-Cinayete-Miİntihar mı cinayete mi?…
G-3 piyade tüfeğiyle kendini vurarak intihar ettiği ileri sürülen Er Muharrem Ali Al’ın ölümünü CHP’li Mustafa Moroğlu Meclis’e taşıyacak.
CHP İzmir ili Milletvekili Mustafa Moroğlu, ޞırnak Uludere 48’inci Hudut Tugay Komutanlığı’na bağlı 4’üncü Hudut Taburu 2’nci Hudut Bölük Komutanlığı’nda vatani görevini yapar iken Ramazan Bayramı’nın ikinci günü G-3 piyade tüfeğiyle kendini vurarak intihar ettiği ileri sürülen Er Muharrem Ali Al, için TBMM’ye incele-me önergesi verecek. [r]

CHP İzmir ili Milletvekili Mustafa Moroğlu, askerlik yaptığı ޞırnak’ta geçen 9 Ağustos’ta Ramazan Bayramının ikinci günü G-3 piyade tüfeğiyle intihar ettiği söylenen Er Muharrem Ali Al’ın (21) annesi Ejder Al (44), babası ismet Al (49) ve akrabalarının katılımı ile CHP İzmir ili il Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Moroğlu, 21 yaşındaki Er Muharrem Ali Al’ın 9 Ağustos 2013 yılı Cuma günü saat 10.18’de G-3 piyade tüfeğiyle göğsünden vurulmuş şeklinde yer aldı ğınu, hadi se esnasında yakınında kimse bulunmadığını ve Al’ın intihar ettiğinin söylendiğini anlattı. Moroğlu, düşüncelerinin Ali Al’ın intihar etmediği, bir şekilde katledildiği ya daçatışmada şehit düştüğü yönünde olduğunu söyleye-rek şöyle söyledi: “Bizim düşüncemiz intihar etmediği, bir şekilde katledildiği ya çatışmada kaybedildiği ya da Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde var olan baskıcı birtakım askerlerin baskıları neticesinde kaybedildiği yönündedir.”

Moroğlu, bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde pek çok askerimizi şehit edilerek yitirdiğimiz gibi pek çok askerimizi de intihar etti denilerek yitirdiğimizi söyleye-rek şunları belirt ti: “Ya da bazıları gerçek manada TSK içerisinde yer aldı ğı durumdan, üzerlerinde oynanan oyundan öl-dü. Bizim düşüncemiz intihar etmediği, bir şekilde katledildiği ya çatışmada kaybedildiği ya da TSK içerisinde var olan baskıcı birtakım askerlerin baskıları neticesinde kaybedildiği yönündedir. 9 gün ev-vel oraya teslim olan, Narlıdere’de yaşayan bir ailemizin gencecik bir çocuğuydu. Ben de kendisini tanırım. Evlenmeye hazırlanan gencin intihar etmesi mümkün değil. Bir gün ev-vel annesi ile görüştürülüyor. Yaralı iken görüştürülüyor büyük ihtimal, saba h saatlerin de 10.18’de intihar ettiği düşüncesiyle komutanlığın morguna getirilip araştır-ma yapılıyor.

Tutanakta görüldüğü gibi ޞırnak Cumhuriyet Savcısı ve tabur doktorunun verdiği rapor atışın hangi mesafeden yapıldığı anlaşılmadığı yönünde. Diyarbakır ili Adli Tıp Kurumu’na gönderiliyor. Cumhuriyet Savcılığı’na ‘intihar etti’ diyen kim? Komutan mı, bölük komutanı mı? Hemen yargıya varılmış ama sonra görülüyor ki ilgilenildiği zaman üstü örtülemeyecek bir hadi se olduğinde, askeri tören yapılıyor, herkes bilir intihar edenlere askeri tören yapılmaz. Komutan ‘çocuğunuzun katilleri bulunacak’ diyor. Kim bu katiller kaza ile mı yaptı? “

Moroğlu, ayrıyetten Diyarbakır ili Barosu, çağdaş hukukçular ile birlik-te bu hadisenin peşini bırakmayacaklarını belirterek, suç duyurusunda bulunacaklarını, TBMM’de incele-me önergesi vereceklerini anlattı.

“Ben çocuğumun giyisileri ile yatıyorum”

Toplantıda oğlunun askerlik fotoğrafını bir an olsun elinden düşürmeyen ve gözyaşlarına hakim olamayan Er Muharrem Ali Al’ın annesi Ejder Al da şunları belirt ti: “Oğlumla telefonda konuştuğumda sesi kısıktı, ‘yaralı mısın’ diye konuş-tum. ‘Ben seni ararım oldukça çok iyiyim’ diye konuş-tu. iki dakika sonra ‘bana bir şey olursa bu telefondan başçavuşumu ara’ diye konuş-tu. Ben de sürekli aradım ama ulaşamadım. Sonra eve poli s ekibi ekipleri gelip sordu, incele-me yaptı. Saat altıya kadar kimse bize bilgi vermedi. Daha sonra ‘oğlunuz kendini vurdu’ diye konuş-tuler. Ben oğlumu askere eli kınalı gönderdim. Onlar yağlı kurşunla geri gönderdi. Kanı yerde kalmasın oğlumun, kim yaptıysa ortaya çıksın, benim çocuğuma kesin bir şey yaptılar, hiçbir annenin ağlamasını istemiyorum. Ne rica ettiler benim çocuğumdan. Ben çocuğumun giyisileri ile yatıyorum.”

Baba ismet Al da komutanların oğlunu 25 dakika içerisinde hastaneye götürüp ameliyat ettirdiğini önplanasürerek sözlerini şöyle devam ettirdi: “Bu kadar az zaman içerisinde bu iş nasıl yapılır? Komutanlara soruyorum, ‘Bize konuş derlerse konuşuruz’ diyorlar. Demek ki bu işin içerisinde bir şey var. Çelişkili ifadeler veriyorlar.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz