Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İnternette Aman Dikkat
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:05:46
İnternette Aman Dikkat

Dolandırıcılar, internet üzerinden geliştirdikleri yeni yöntemle vatandaştan tahmini 100 avro para talep ediyor…Bilgisayarınıza bir virüs bulaştırarak yapılan dolandırıcılık yolu şöyle işliyor: internet sitelerinden bilgisayarınıza virüs bulaştırılıyor. Bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra ekrana Jandarma Genel Komutanlığı’nın logosu olan ve üzerinde poli s ekibi amblemi ve poli s ekibi fotoğrafı bulunan bir sayfa geliyor. Bu sayfada bilgisayarınızın bloke […]

internette-Aman-DikkatDolandırıcılar, internet üzerinden geliştirdikleri yeni yöntemle vatandaştan tahmini 100 avro para talep ediyor…
Bilgisayarınıza bir virüs bulaştırarak yapılan dolandırıcılık yolu şöyle işliyor: internet sitelerinden bilgisayarınıza virüs bulaştırılıyor.

Bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra ekrana Jandarma Genel Komutanlığı’nın logosu olan ve üzerinde poli s ekibi amblemi ve poli s ekibi fotoğrafı bulunan bir sayfa geliyor. Bu sayfada bilgisayarınızın bloke edildiği, ve [r] sizin hakkınızda çocuk cinsel istismarı suçlamasında bulunuluyor. Suçlamanın ortadan kalkması için nakit kuponla hesaba 100 avro yatırmanızı aksi halde savcılığa çocuk cinsel istismarı sebebi ile suç duyurusunda bulunulacağı belirtiliyor. Dolandırıcıların, internet sayfasının inandırıcılığını artırmak için “interpol” yazısı ve logosunu da kullandıkları ilgi çekiyor. Adını ve logosunu kullanarak dolandırıcılık yapılan Jandarma Genel Komutanlığı konu ile alaka-lı bir izah yaptı.

Açıklamada, “Son günlerde deği-şik yollar ile Jandarma Genel Komutanlığına ulaşan şikâyet ve ihbarlarda; internet kullanıcılarının birtakım internet sitelerini ziyaret ettikten sonra bilgisayarlarının kilitlendiği, ekranda “Jandarma logosu ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın adı kullanılarak kullanıcılardan para talep edildiği bildirilmiştir. Jandarma Genel Komutanlığının böyle bir uygulaması bulunmamaktadır. Yapılan araştır-mada bilgisayarlarına yerleşen bir virüs tarafından ekranın kilitlenerek kullanıcıları dolandırmayı hedefleyen şahıs/şahıslar ya da suç örgütleri tarafından kullanıldığı düşünülmektedir. Herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için; bilgisayarlarına virüs bulaşmış misafirimızın hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde para yatırmamaları, kimlik bilgilerini kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir” denildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz