Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İmplant Tedavisinde Merak Edilenler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:56:43
İmplant Tedavisinde Merak Edilenler

İmplant tedavisinde merak edilenler…Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana ili incele-me ve Uygulama Merkezi Yüreğir Hastanesi Diş Hekimi Efsun Er Somay, günümüzde yaygın olan im…Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana ili incele-me ve Uygulama Merkezi Yüreğir Hastanesi Diş Hekimi Efsun Er Somay, günümüzde yaygın olan implant uygulamaları ile alaka-lı merak edilenleri ve tedavi yoluni anlattı. Dental implantların […]

implant-Tedavisinde-Merak-Edilenlerİmplant tedavisinde merak edilenler…
Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana ili incele-me ve Uygulama Merkezi Yüreğir Hastanesi Diş Hekimi Efsun Er Somay, günümüzde yaygın olan im…
Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana ili incele-me ve Uygulama Merkezi Yüreğir Hastanesi Diş Hekimi Efsun Er Somay, günümüzde yaygın olan implant uygulamaları ile alaka-lı merak edilenleri ve tedavi yoluni anlattı.

Dental implantların eksik olan dişlerin yerine, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalar olduğunu ifade [r] eden Diş Hekimi Efsun Er Somay, “implantlar, küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir. Bu işlemden sonra üç ay gibi kısa olan bir zamanda tamamen çene kemiğine tutunur. Bu tutunma sonrası implant gerçek bir diş kökünün yerini alarak sonucu yapılabilir protezi taşımaya hazır hale gelir. Çene kemiğinin yeterli olmadığı durumlarda ise bu bölgeye değişik cerrahi işlemler uygulanarak kemik implant yerleştirilmesi için uygun hale getirilir” diye konuş-tu.

Alt çenede tamamen dişlerini kaybedip protez taşıyan hastalarda, protezin hareketine bağlı şeklinde sürekli ağrıdan ve iyi çiğneyememekten hastaların şikayet edebileceklerini ifade eden Somay, “Bu şikayet zaman içerisinde proteze destek olan kemik dokunun erimesi ile daha da artar hale gelir. Bu tip hastalarda implant tedavisi bütü n şikayetleri ortadan kaldırdığı gibi kemiğin erimesini de durdurmaktadır. Tek dişini kaybetmiş hastalarda da tek bir dişin restorasyonu için en az komşu iki dişi feda etmek zorunda kalabilirler. Tek bir implant’ın yerleştirilmesi komşu dişleri kurtardığı gibi daha estetik ve fonksiyonel sonuçların ortaya çıkmasına da sebe p olur” diye konuş-tu.

implant için üst yaş sınırlamasının olmadığını ifade eden Somay, şunları söyledi:

“Bununla birlik-te büyüme ve gelişimini tamamlamamış 18 yaşından küçük çocuklarda ve gençlerde tercih edilmez. implant yerleştirme işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için Ağrı ili hissedilmesi söz konusu değildir. Bir hafta süreyle yüzde şişlik ve renk değişimi olması doğaldır. Öte yandan dikişler alındığı zaman hastanın bütü n şikayetleri azalır. implant tedavisi sonrası hastanın doğal dişleri ile birlik-te implantların temizliğine gerekli özeni göstermesi implantların ömrü bakımındankesinlikle önemlidir. Kötü ağız bakımı nedeni ile dişler kaybedilebildiği gibi implantlar da kaybedilebilmektedir implant yapılan hasta ağız hijyenine özen gösterirse bu implantları uzun sene-ler kullanacaktır.”

(iHA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz