Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İman Camisine 310 Cenaze Getirildi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:34:08
İman Camisine 310 Cenaze Getirildi

Mısır’da Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki iman Camisi imamı Nasri “Rabiatul Adeviyye’den 310 cenaze camiye getirildi” diye konuş-tu.Mısır’ın başkenti Kahire’deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtlarına yönelik katliamda ölen ve yaralananların sayısı ortaya çıkıyor.  Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki iman Camisi’nin imamı Muhammed Nasri, AA muhabirine verdiği demeçte, “Meydandan camiye sabaha kadar ölü ve yaralı insanlar getirildi. Getirilen ölülerin sayısının 310 olduğunu belirle-dik” […]

iman-Camisine-310-Cenaze-GetirildiMısır’da Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki iman Camisi imamı Nasri “Rabiatul Adeviyye’den 310 cenaze camiye getirildi” diye konuş-tu.
Mısır’ın başkenti Kahire’deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtlarına yönelik katliamda ölen ve yaralananların sayısı ortaya çıkıyor. 

Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki iman Camisi’nin imamı Muhammed Nasri, AA muhabirine verdiği demeçte, “Meydandan camiye sabaha kadar ölü ve yaralı insanlar getirildi. Getirilen ölülerin sayısının 310 olduğunu belirle-dik” diye konuş-tu.

Kahire’nin fark-lı [r] yerlerinden yakınlarının cenazelerini teslim almak ve bulmak için binlerce insanin iman Camisi’ne geldiği bildirildi. Çaresiz şekilde ölü ve yaralılarını arayan misafirin, ağlayarak etrafta dolaştıklarını bildiren imam Nasri, pek çok insanın üzüntü içerisinde yakınlarının cenazelerini bulamadan camiden ayrıldığını, birtakım cesetlerin yanmış olduğu için yakınları tarafından teşhis edilemediğini belirt ti.  

Sağlık Bakanlığı ve hastanelerin yeterli ve doğru bilgi vermediğini ifade eden halk ise “Biz yakınlarımızın cenazelerini almak istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda darbe karşıtları tarafından kurulan sahra hastanesinin Ordu ili kuvvetleri tarafından yakılması nedeni ile birçok ölüsün de yandığı ve tanınmaz hale geldiği öğrenil-di. Meydana müdahale eden güvenlik güçleri, burada katledilenlerin cesetlerini, bilinmeyen bir yere götürmüştü. 

Sağlık Bakanlığı 278 şahsıın öldüğünü 2001 şahsıın de yaralandığını bildirmişti. Müslüman Kardeşler Teşkilatı (ihvan) ise 2 bin 600 şahsıın yaşamını yitirdiğini 7 bin kişinin yaralandığını; Hürriyet ve Adalet Partisi ise bin şahsıın öldüğünü, 10 bin şahsıın yaralandığını açıklamıştı.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz