Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İmamdan Cemaate İlginç Uyarı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:38:48
İmamdan Cemaate İlginç Uyarı

İmamdan cemaate ilginç uyarı…Kırklareli ilinde namaz vakti cemaatin çalan cep telefonlarından rahatsızlık duyan imam, caminin giriş kapısına “Yaradanla irtibata geçmek için yaradılanla irtibatı kes” yazısı astıKırklareli ili – Kırklareli’deki Hızır Bey Camisi’nde namaz vaktinde cemaatin çalan cep telefonlarından rahatsızlık duyan imam Ali Kutlugün, cemaati cami girişine beyaz plastik levha sonucu yazdırdığı “Yaradanla irtibata geçmek için, […]

imamdan-Cemaate-ilginc-Uyariİmamdan cemaate ilginç uyarı…
Kırklareli ilinde namaz vakti cemaatin çalan cep telefonlarından rahatsızlık duyan imam, caminin giriş kapısına “Yaradanla irtibata geçmek için yaradılanla irtibatı kes” yazısı astı
Kırklareli ili – Kırklareli’deki Hızır Bey Camisi’nde namaz vaktinde cemaatin çalan cep telefonlarından rahatsızlık duyan imam Ali Kutlugün, cemaati cami girişine beyaz plastik levha sonucu yazdırdığı “Yaradanla irtibata geçmek için, yaradılanla irtibatı kes” yazısı ile uyarıyor.

Kutlugün, AA muhabirine verdiği demeçte, namaz vaktinde çalan cep [r] telefonlarından cemaatin ve kendisinin oldukça çok rahatsız olduğunu belirt ti.

Daha ev-vel sözlü şeklinde pek çok defa cemaati cep telefonlarını kapaması ya da sesiz moduna almaları uyarısında bulunduklarını faka t uyarılan etkisiz kaldığını anımsatan Kutlugün, çareyi caminin giriş kapısına “Yaradanla irtibata geçmek için, yaradılanla irtibatı kes” yazısı asmakta bulduğunu vurguladı.

Yazılı uyarı sayesinde cemaatin cep telefonlarını kapattığını ya da sessiz moduna almaya başladığını anlatan Kutlugün şöyle devam etti:

“Camiler maddi ve manevi huzur ortamlarıdır. Maddi ve manevi sesten uzak olması gereken yerler. Zamanımızda cep telefonları herkes tarafından kullanılıyor. birtakım şahıs-lar de bunları kullanmayı beceremiyor. Sesli çalan cep telefonları ile namaz vaktinde konuşan dahi oluyor. oldukça çok deği-şik müzik tonları oluyor. Bunlar cemaatin huzurunu kaçıyor. Manalı bir yazı yazdık. Bizim devamlı Allah ile irtibat içerisinde olmamız gerekli. Yazının cemaat adına faydalı olduğunu düşünüyoruz. Cemaatin tepkisi olumlu. Bazen cemaat uzun zaman camide kalabiliyor. Arayanlar kendilerine ulaşabilsin. Telefonlar açık olsun ama sessiz modunda kullanılsın istiyoruz. Cami cemaatimizin rahatsızlığını istemiyoruz.”

Kutlugün, astıkları yazının herkesin dikkatini çektiğini belirterek, “Yaradanla irtibata geçmek için, yaradılanla irtibatı kes. Kaldı ki namaz bizim, Rabbimizle tam manasıyla, irtibatta olmamız gereken bir an. Gündüz zaten sokakta deği-şik deği-şik ortamlar ile karşılaşıyoruz. Camiler de bari huzur bulalım” diye konuş-tu.

– Cemaatin tepkisi olumlu

Camiye gelen ismet Kıyıcı ise yazının asılması ile cemaat ortamında bir sessizlik oluştuğunu söyled i.

Camide ibadet eder iken birtakım şahısla-rın cep telefonlarının çalışmasının rahatsızlık verdiğini anımsatan Kıyıcı, “Yazının faydasını görüyoruz. tüm camilerde bu şekilde sessizlik olması gerekli” diye konuş-tu.

AA

Muhabir: Özgün Tiran

Yayınlayan: Sevil Çelik

MK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz