Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İlker Başbuğdan Çok Sert Rütbe Açıklaması
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:16:02
İlker Başbuğdan Çok Sert Rütbe Açıklaması

Ergenekon Davası’nda müebbet hapis cezası alan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, rütbesinin er seviyesine düşürüleceği izahatları ile alaka-lı kendi adına kayıtlı internet sitesinden bir izah yayımladı. Ergenekon Davası’nda müebbet hapis cezası alan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, kendi adına kayıtlı internet sitesine, “Bizim için asıl önemli olan, Türk milletinin gönlünde ve […]

ilker-Basbugdan-Cok-Sert-Rutbe-Aciklamasi Ergenekon Davası’nda müebbet hapis cezası alan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, rütbesinin er seviyesine düşürüleceği izahatları ile alaka-lı kendi adına kayıtlı internet sitesinden bir izah yayımladı.
Ergenekon Davası’nda müebbet hapis cezası alan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, kendi adına kayıtlı internet sitesine, “Bizim için asıl önemli olan, Türk milletinin gönlünde ve yüreğinde kazandığımız rütbeler ve makamlardır. Bu rütbe ve makamlar da, hiçbir mahkeme kararı ile sökülüp, geri alınamaz.” diye yazdı.İlker [r] Başbuğ, rütbelerinin söküleceği yönündeki haberler üzerine şu ifadeleri kullandı:“Askeri Ceza Kanunu’na göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden çıkarma cezasının niteliği, hükümlünün Silahlı Kuvvetler ile ilişkisinin kesilmesidir. Yani askeri rütbe ve memuriyetinin kaybedilmesidir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde yer aldı ğı süre boyunca dahi hiçbir zaman rütbe ve makam peşinde olmayanların, sadece devlete, millete ve orduya sadakatla hizmet etmeye çalışanlar için bu kanun hükmünün uygulanmasının hiçbir anlamı ve önemi yoktur. Birer emekli asker şeklinde bugün omuz hizasılarımızda ne rütbe taşıyoruz, ne de askeri memuriyete sahibiz. Varsın, silahlı kuvvetlerin bugün bizlere sağladığı birtakım olanakları da kaybedelim. Üzerinde konuşmaya dahi değmez. Bizim için asıl önemli olan, Türk milletinin gönlünde ve yüreğinde kazandığımız rütbeler ve makamlardır. Bu rütbe ve makamlar da, hiçbir mahkeme kararı ile sökülüp, geri alınamaz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz