Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İlker Başbuğ Son Savunmasını Yaptı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 7 Haziran 2013 - 14:55:15
İlker Başbuğ Son Savunmasını Yaptı

Ergenekon davasının görüldüğü duruşmada hâkim karşısına çıkan Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral ilker Başbuğ, esas hakkındaki mütalaaya karşı son savunmasını yaptı.Başbuğ “Eğer devam eden davalarda ‘suçlananların büyüdüğü’, ‘adaletin ise küçüldüğü’ görülüyorsa; görevli kişiler bunlara ‘sıradan olay’ gibi bakamaz. Çıkar ilişkilerindeki dengeleri korumak için bu vahim hali görmemekte ısrar edenler en azından vicdanen nasıl huzura kavuşabileceklerdir?” […]

ilker-Basbug-Son-Savunmasini-YaptiErgenekon davasının görüldüğü duruşmada hâkim karşısına çıkan Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral ilker Başbuğ, esas hakkındaki mütalaaya karşı son savunmasını yaptı.
Başbuğ “Eğer devam eden davalarda ‘suçlananların büyüdüğü’, ‘adaletin ise küçüldüğü’ görülüyorsa; görevli kişiler bunlara ‘sıradan olay’ gibi bakamaz. Çıkar ilişkilerindeki dengeleri korumak için bu vahim hali görmemekte ısrar edenler en azından vicdanen nasıl huzura kavuşabileceklerdir?” diye konuş-tu.ilker Başbuğ savunmasında şu noktalara değindi: “-Benden savunma yapmamı mı [r] istiyorsunuz? Böyle bir dava sebebi ile karşınıza çıkarılmış olmam, benim için cezaların en büyüğüdür! Bu zeminin sallanması halinda toplum belirsizlik duygusuna kapılır, yarınlarına dairgüvensizlik ve emniyetsizlik duymaya başlar. -Yaşanılan ülkedeki adalet sistemi ve uygulamaları da ülkenin zeminini, temelini oluşturur. Bizim şerefimiz ve onurumuz, yaşadığımız adaletsizlikler karşısında bizim en büyük gücümüzdür, silahımızdır. -Bugün 457 emekli ve muvazzaf asker tutukludur. değişik davalarda 2000 civarında askerin ismi geçmektedir. Bunu bir tesadüf şeklinde görmüyorum. -Burada birtakım düşünce ve değerlendirmelerimi, tarihe not düşmek üzere ifade etmeyi, bir görev şeklinde kabul ediyorum; Bu mütalaaya hiçbir itibarım yoktur. Bu meselede size söyleyeceğim başka bir şey yoktur. Eğer bir ülkede; bir Genelkurmay Başkanı görevi başında iken, bununnla birlikte terör örgütü yöneticisi olmakla da suçlanabiliyorsa, Eğer devam eden davalarda ‘suçlananların büyüdüğü’, ‘adaletin ise küçüldüğü’ görülüyorsa; görevli kişiler bunlara ‘sıradan olay’ gibi bakamaz. -Çıkar ilişkilerindeki dengeleri korumak için bu vahim hali görmemekte ısrar edenler en azından vicdanen nasıl huzura kavuşabileceklerdir? sürekli doğruların yakınında olduğum ve hareket ettiğim için vicdanım rahattır. Gerçekleri bugün olmasa da tarih haykıracaktır. Tarih sussa, hakikat susmayacaktır. Eğer, internet andıcı adlı sanal davanın asıl maksa-dı Genelkurmay Başkanına yani bana ulaşmak ise, silah arkadaşlarımı bırakınız, gitsinler. Ne yapabilir iseniz, bana yapınız. Buradayım. Dimdik ayaktayım.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz