Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İlk Yerli Tramvay
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:37:09
İlk Yerli Tramvay

Bursa ilinde yerli kaynaklar ile üretilen ve ipekböceği adı verilen tramvayın ilk test sürüşü yapıldı. Yükle yapılan denemenin arkasından yolcu seferlerinin başlayacağı açıklandı.Bursa ili Büyükşehir Belediyesi danışmanlığında üretilen ve Heykel-Garaj T1 hattında kullanılabilir Türkiye’nin ilk yerli tramvayı “ipekböceği”nin test sürüşlerine başlandı. Sürüş kapsamında ilk şeklinde şehir merkezinde araç gürültüsü, egzoz gazı kirliliği ve yoğun araç trafiğini azaltmak […]

ilk-Yerli-TramvayBursa ilinde yerli kaynaklar ile üretilen ve ipekböceği adı verilen tramvayın ilk test sürüşü yapıldı. Yükle yapılan denemenin arkasından yolcu seferlerinin başlayacağı açıklandı.
Bursa ili Büyükşehir Belediyesi danışmanlığında üretilen ve Heykel-Garaj T1 hattında kullanılabilir Türkiye’nin ilk yerli tramvayı “ipekböceği”nin test sürüşlerine başlandı.

Sürüş kapsamında ilk şeklinde şehir merkezinde araç gürültüsü, egzoz gazı kirliliği ve yoğun araç trafiğini azaltmak maksadı ile yapılan ve tahmini iki aydır Kent Meydanı’nda sergilenen prototip araç kaldırıldı. [r] Daha sonra hatta çalıştırılabilir tramvay, tır ile şehir Meydanı’na getirildi. Tramvayın raylara indirilmesi için rampanın kurulmasının ardından “ipekböceği” raylara indirildi ve ilk kez enerji verilen hatta test sürüşü gerçekleştirildi.

Kentte tahmini 3,5 ay süren hazırlıkların tamamlanmasının ardından yapılan sürüş çerçevesinde Bursaray Osmangazi istasyonu önündeki tramvay duraklarında kapı ve durak mesafeleri ölçüldü. Manevralarını sorunsuz yapan tramvay, Darmstad Caddesi’ne çıkarıldı. Caddede bir zaman ilerleyen tramvayın ilk test sürüşü, rayların sonucu araba lar park edildiği için planlandığı gibi gerçekleştirilemeden sonlandırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Yerli Tramvay Proje Danışmanı Taha Aydın ili ve Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy ile çalışmaları izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, verdiği demeçte, ilk kez hatta verilen 750 volt enerjiyle test sürüşünün gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kent içi ulaşıma nefes aldırabilir T1 Tramvay Hattı çalışmalarında sona yaklaştıklarını vurgulayan Altepe, “Raylara indirilen tramvay 750 volt enerjiyle beslendi. bütü n devreler check edildi ve test sürüşünü de başlatmış olduk. Yükler ile deneme testleri de yapılabilir ve az zaman içerisinde yolculu seferleri başlatmışÂ olacağız. ޞimdiden Bursamıza hayırlı olsun” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz