Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İlgisiz Binlerce Email Bilgisi Toplamış
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:14:50
İlgisiz Binlerce Email Bilgisi Toplamış

İlgisiz binlerce email bilgisi toplamış…ABD Ulusal Güvenlik Kurumu terörizmle bağlantısı olmamasına rağmen binlerce Amerikalı’nın internet iletişimini topladığı görül-dü.ABD’de Ulusal Güvenlik Kurumu’nun (NSA) daha önce yaptığı yasadışı işlemler bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Gizliliği kaldırılmış belgelere göre NSA üç sene-den fazla bir zaman her se-ne en az 56 bin email ve ötek i “tamamen yerli” iletişim […]

ilgisiz-Binlerce-Email-Bilgisi-Toplamisİlgisiz binlerce email bilgisi toplamış…
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu terörizmle bağlantısı olmamasına rağmen binlerce Amerikalı’nın internet iletişimini topladığı görül-dü.
ABD’de Ulusal Güvenlik Kurumu’nun (NSA) daha önce yaptığı yasadışı işlemler bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Gizliliği kaldırılmış belgelere göre NSA üç sene-den fazla bir zaman her se-ne en az 56 bin email ve ötek i “tamamen yerli” iletişim bilgilerini terörizmle bağlantılı olmamasına rağmen topladı.

Ulusal istihbarat Direktörü James Clapper’ın yetki izni ile üç gizli mahkeme kararına çarşamba günü açıklandı. 86 sayfalık mahkeme görüşünün bulundu ğu belgeler NSA’nın nasıl dikaktsizce üç sene-si aşkın bir zaman Amerikalıların on binlerce email ve ötek i iletişim bilgilerini topladığını gösteriyor. Belgelerde toplanan bu iletişim bilgilerinin terörizmle bir alakasınin olmadığı belirtiliyor.

NSA’nın bu bilgileri ABD’de fiberoptik kablolardan geçen oldukça çok sayıda veri sayesinde topladı. Sonra onları yabancı iletişim bölümüyle birlik-te depoladı. Belgelere göre resmi şeklinde iç veriler hedefte olmamasına rağmen, kurum onları süzgeçten geçirmedi.

Ne zamanki NSA, 2011 yılında Yabancı istihbarat Gözetim Mahkemesi’nde rapor verdi -ki Kongre’nin onaylamasından üç se-ne sonra- mahkeme toplanan verileri anayasaya aykırı buldu ve kurumun nasıl veri toplayacağı ve ne kadar zaman saklayacağı konusunda sınırlama getirlmesini hükmetti. (GAZETEPORT/DIޞ HABERLER)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz