İlahi Adalet

14 Ağu 2013 Çar 7:39
Bu haber 534 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

ilahi Adalet İlahi AdaletTekirdağ’da, 1 yıldır “Kanser hastası babam için yardım istiyorum” diyerek, esnaftan para toplayan V.S, yardım için adını kullandığı şahsıın oğluna gidince, yakalandı. Genç kadının 1 günde 7 bin lira topladığı görül-dü.
Babasının ‘kemik kanseri’ olduğunu iddia ederek esnafı ve vatandaşı bir yıldır dolandıran genç kadın, baltaya taşa vurdu. Adını kullandığı şahsıın oğlundan yardım arzulayan V.S, ihbar sonucu yakalandı. Kadın 1 sene-de tahmini 28 bin lira toplamış. poli s ekibi ekipleri gelene kadar kadını oyalayan hasta babanın oğlu,


misafirin duygularını istismar ederek yardım toplayan V.S.’den şikayetçi oldu. Suçunu itiraf eden kadın, görüntü alan gazetecileri mahkemeye vermekle tehdit etti.

Film senaryolarını aratmayan hadi se Tekirdağ ilinde yaşandı.

Trakya Gazeteciler Birliği Genel Sekreteri Nijat Ayvaz’ın, kanser hastası babasının adını kullanarak, son bir yıldır “Babam için yardım topluyorum” yalanı ile esnafı dolandıran kadın, yakalandı.

Dün saba h saatlerin de vakitlerinde, herşeyden habersiz şekilde Ayvaz’ın, Sorumlu Yazı işleri Müdürlüğü’nü yaptığı gazeteye (Trakya) gelen ve kendisini Yasemin Eren şeklinde tanıtan genç kadın, gazetenin bir görevlisiyle görüşmek rica ettiğini ifade ederek, Ayvaz’ı ziyaret etti.

Kendisini, kullandığı takma isimle tanıtan V.S, babasının kemik kanseri olduğunu, tedavisi için gereken 7 bin liradan 280 lira eksiğinin kaldığını önplanasürerek, yardım talebinde tespit edil-di.

Genç kadın, babasının daha önce nakliyecilik işi yaptığını ve ‘Milyoner Necati’ lakabı ile tanındığını ifade etmesiyle yakalandı.

Ayvaz, babasının adını kullanarak binlerce lira yardım toplayan kadınla karşı karşıya olduğunu fark etmesinin ardından, kısa olan bir zaman odadan ayrılarak polise ihbarda tespit edil-di.

hadi se yerine gelen ekipler, bir zaman yardım talebi içerisinde bulunan kadınla görüştü.

polisekiplerinin sorularına yalan ifadeler ile cevap veren kadın, isminin Yasemin Eren olduğunu, nüfus cüzdanının ve sözde babasının hastalığını gösteren sağlık raporlarının yakınında bulunmadığını beyan etti.

Kadının verdiği bilgiler ışığında GBT’sini yapan ekipler, beyandaki bilgilere ait Yasemin Eren isminin bulunmadığını belirle-di.

Polisin karşısında heyecanlandığı gözlenen genç kadın, yardım toplamak için resmi izninin yer aldı ğınu ifade edince, hadi se yerine Güvenlik ޞube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çağırıldı.

Yapılan araştır-mada kadının izninin olmadığı görül-dü.

polis ekipleri tarafından Emniyete götürülmek üzere ekip otosuna bindirilen kadın, suçunu itiraf ederek, Nijat Ayvaz’dan özür diledi.

Gerçek adının V.S. olduğunu ve babasının hasta olmadığını itiraf eden kadın, cebinden ve çantasından çıkan yüklü miktardaki paraları, 1 günde Tekirdağ ili esnafından topladığını belirt ti.

V.S.’nin ‘hastalık’ bahanesiyle 1 günde tahmini 7 bin lira topladığı bildiril-di.

Kadından şikayetçi olan Nijat Ayvaz, yaşadığı hadises i şu sözler ile yorumladı: “Babamın rahatsızlığı sadece aile içerisinde bilinmesine karşın, uzun süredir adının ve daha oldukça çok ‘Milyoner Necati’ lakabının kullanılarak, misafirimızdan ve esnafımızdan yardım toplandığını biliyordum. Sokakta karşılaştığım oldukça çok sayıda insan bana geçmiş olsun dileklerini ileterek, ‘yardım kampanyasına’ (!) destek verdiklerini ifade ediyordu. Bununla oldukça çok kez karşıladım. Hatta, bir dönem çalıştığım gazetede tam sayfa ilan yayımlayarak, babam için bir yardım kampanyası yürütülmediğini, babamın ismini kullanarak para toplayan şa-hıs ya daşahısla-rın dolandırıcı olduklarını duyurmuştum. Buna rağmen, toplumun insani duygularını istismar eden bir kadının, yardım toplamaya devam ettiğinden sürekli bir şekilde haberdar oldum. Bu ailemizi mutlaka üzen ve rencide eden bir durumdu. Bizim hiçbir zaman babamın rahatsızlığına dairolarak, hiçbir maddi beklentimiz ve girişimimiz olmamıştır. Bunu da ahlaki bulmuyoruz. Dün saba h saatlerin de gazetemize gelen kadın, babasının hasta olduğunu, 7 bin lira topladığını ve 280 lira eksik kaldığını ifade etti. Ben kendisine yardımcı olmak adına elimizden geleni yapmaya söz vermeye hazırlanırken, kendisi bir anda babasının eski nakliyeci ve (Milyoner Necati) lakabı ile tanındığını belirt ti. Bu şa-hıs benim babamdı ve ben 1 yıldır babamın adını kullanarak binlerce lira para toplayan kişiyle karşı karşıyaydım. hali polise ihbar ederek kadının yakalanmasını sağladık. Zaten kendisi de herşeyi itiraf etti. Hak yerini buldu. Ben buna ‘ilahi adalet’ diyorum. mesele Adli makamlara intikal etti.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Benzer Haberler

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü ünlü kaymakamla ilgili flaş detaylar… Gaziantep...

Yorum 
0
Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı çocukların borazan ve tenekeli kuş nöbeti… ޞırnak’ın...

Yorum 
0
Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan çağrısı… İstanbul...

Yorum 
0
Medipol Başakşehir İlk Peşinde

Medipol Başakşehir ilk peşinde… İstanbul ili –...

Yorum 
0
AKP İlçe Başkanı Partimin Önüne Biri Fındık Dökmüş Gelin Bu Adamı Temizleyin

AKP İlçe Başkanı Partimin önüne biri fındık dökmüş gelin...

Yorum 
0
Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol kenarında ağaca asılı gelinlik şaşırttı… Keşan-...

Yorum 
0
Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten çok önemli pasaport uyarısı… Yurtdışına...

Yorum 
0
Çocuğa Cinsel İstismara 19 Yıl Hapis

Çocuğa cinsel istismara 19 yıl hapis… Kayseri ili 3. Ağır...

Yorum 
0
HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı Gözaltına Alındı

HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı gözaltına alındı… HDP...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


Online Alışveriş Sahurda İkiye Katlandı

Online Alışveriş Sahurda İki...

Online alışveriş sahurda ikiye katlandı…Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu kliksa.com, Ramazan boyunca internet üzerinden...

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak aşk sitesi hacklendi…Evli kişilere çöpçatanlık hizmeti veren Ashley Madison internet sitesi, bilgisayar korsanları tarafından hack’lendi...

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Suruçta Hayatını Kaybetti

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Sur...

HDPli adayın eşi ve oğlu Suruçta hayatını kaybetti…Suruç ilçesi’nde bugün öğle vakitlerinde olan patlamanın acısı Bursa’ya...

İşini Beğenmeyen Yandı Hükümet Azaltacak

İşini Beğenmeyen Yandı Hüküm...

İŞKUR tarafından 3 kez iş önerildiği halde kabul etmeyenin sosyal yardımları kademeli şeklinde azaltılacak Hükümet tasarruf önlemleri çerçevesinde...

POPÜLER HABERLER

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Tolga Karel, Rüzgar Erkoçlar’ın çocuk pişmanlığı yaşadığını...

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşünüyor

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşün...

Çift Saatlerin Anlamları; 01:01 > Seni Seviyor 02:02 > Senden Hoşlanıyor...

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçlar\’ın cinsiyet değiştirip erkek olmasından sonra herkesin...

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İzleyen Adam

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İ...

Trabzon da 44 yaşındaki O.F.S. bir kadın ile seks ilişkisinin görüntüsünü...

Daum İmzaladı

Daum İmzaladı

Bursaspor Takımı’un yeni Teknik Direktörü Christoph Daum, kendisini...

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Oyunculuğa 10 yaşında reklam filmleri ile başlayan ve sonrasında birçok...