Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İlahi Adalet
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:39:39
İlahi Adalet

Tekirdağ’da, 1 yıldır “Kanser hastası babam için yardım istiyorum” diyerek, esnaftan para toplayan V.S, yardım için adını kullandığı şahsıın oğluna gidince, yakalandı. Genç kadının 1 günde 7 bin lira topladığı görül-dü.Babasının ‘kemik kanseri’ olduğunu iddia ederek esnafı ve vatandaşı bir yıldır dolandıran genç kadın, baltaya taşa vurdu. Adını kullandığı şahsıın oğlundan yardım arzulayan V.S, ihbar […]

ilahi-AdaletTekirdağ’da, 1 yıldır “Kanser hastası babam için yardım istiyorum” diyerek, esnaftan para toplayan V.S, yardım için adını kullandığı şahsıın oğluna gidince, yakalandı. Genç kadının 1 günde 7 bin lira topladığı görül-dü.
Babasının ‘kemik kanseri’ olduğunu iddia ederek esnafı ve vatandaşı bir yıldır dolandıran genç kadın, baltaya taşa vurdu. Adını kullandığı şahsıın oğlundan yardım arzulayan V.S, ihbar sonucu yakalandı. Kadın 1 sene-de tahmini 28 bin lira toplamış. poli s ekibi ekipleri gelene kadar kadını oyalayan hasta babanın oğlu, [r] misafirin duygularını istismar ederek yardım toplayan V.S.’den şikayetçi oldu. Suçunu itiraf eden kadın, görüntü alan gazetecileri mahkemeye vermekle tehdit etti.

Film senaryolarını aratmayan hadi se Tekirdağ ilinde yaşandı.

Trakya Gazeteciler Birliği Genel Sekreteri Nijat Ayvaz’ın, kanser hastası babasının adını kullanarak, son bir yıldır “Babam için yardım topluyorum” yalanı ile esnafı dolandıran kadın, yakalandı.

Dün saba h saatlerin de vakitlerinde, herşeyden habersiz şekilde Ayvaz’ın, Sorumlu Yazı işleri Müdürlüğü’nü yaptığı gazeteye (Trakya) gelen ve kendisini Yasemin Eren şeklinde tanıtan genç kadın, gazetenin bir görevlisiyle görüşmek rica ettiğini ifade ederek, Ayvaz’ı ziyaret etti.

Kendisini, kullandığı takma isimle tanıtan V.S, babasının kemik kanseri olduğunu, tedavisi için gereken 7 bin liradan 280 lira eksiğinin kaldığını önplanasürerek, yardım talebinde tespit edil-di.

Genç kadın, babasının daha önce nakliyecilik işi yaptığını ve ‘Milyoner Necati’ lakabı ile tanındığını ifade etmesiyle yakalandı.

Ayvaz, babasının adını kullanarak binlerce lira yardım toplayan kadınla karşı karşıya olduğunu fark etmesinin ardından, kısa olan bir zaman odadan ayrılarak polise ihbarda tespit edil-di.

hadi se yerine gelen ekipler, bir zaman yardım talebi içerisinde bulunan kadınla görüştü.

polisekiplerinin sorularına yalan ifadeler ile cevap veren kadın, isminin Yasemin Eren olduğunu, nüfus cüzdanının ve sözde babasının hastalığını gösteren sağlık raporlarının yakınında bulunmadığını beyan etti.

Kadının verdiği bilgiler ışığında GBT’sini yapan ekipler, beyandaki bilgilere ait Yasemin Eren isminin bulunmadığını belirle-di.

Polisin karşısında heyecanlandığı gözlenen genç kadın, yardım toplamak için resmi izninin yer aldı ğınu ifade edince, hadi se yerine Güvenlik ޞube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çağırıldı.

Yapılan araştır-mada kadının izninin olmadığı görül-dü.

polis ekipleri tarafından Emniyete götürülmek üzere ekip otosuna bindirilen kadın, suçunu itiraf ederek, Nijat Ayvaz’dan özür diledi.

Gerçek adının V.S. olduğunu ve babasının hasta olmadığını itiraf eden kadın, cebinden ve çantasından çıkan yüklü miktardaki paraları, 1 günde Tekirdağ ili esnafından topladığını belirt ti.

V.S.’nin ‘hastalık’ bahanesiyle 1 günde tahmini 7 bin lira topladığı bildiril-di.

Kadından şikayetçi olan Nijat Ayvaz, yaşadığı hadises i şu sözler ile yorumladı: “Babamın rahatsızlığı sadece aile içerisinde bilinmesine karşın, uzun süredir adının ve daha oldukça çok ‘Milyoner Necati’ lakabının kullanılarak, misafirimızdan ve esnafımızdan yardım toplandığını biliyordum. Sokakta karşılaştığım oldukça çok sayıda insan bana geçmiş olsun dileklerini ileterek, ‘yardım kampanyasına’ (!) destek verdiklerini ifade ediyordu. Bununla oldukça çok kez karşıladım. Hatta, bir dönem çalıştığım gazetede tam sayfa ilan yayımlayarak, babam için bir yardım kampanyası yürütülmediğini, babamın ismini kullanarak para toplayan şa-hıs ya daşahısla-rın dolandırıcı olduklarını duyurmuştum. Buna rağmen, toplumun insani duygularını istismar eden bir kadının, yardım toplamaya devam ettiğinden sürekli bir şekilde haberdar oldum. Bu ailemizi mutlaka üzen ve rencide eden bir durumdu. Bizim hiçbir zaman babamın rahatsızlığına dairolarak, hiçbir maddi beklentimiz ve girişimimiz olmamıştır. Bunu da ahlaki bulmuyoruz. Dün saba h saatlerin de gazetemize gelen kadın, babasının hasta olduğunu, 7 bin lira topladığını ve 280 lira eksik kaldığını ifade etti. Ben kendisine yardımcı olmak adına elimizden geleni yapmaya söz vermeye hazırlanırken, kendisi bir anda babasının eski nakliyeci ve (Milyoner Necati) lakabı ile tanındığını belirt ti. Bu şa-hıs benim babamdı ve ben 1 yıldır babamın adını kullanarak binlerce lira para toplayan kişiyle karşı karşıyaydım. hali polise ihbar ederek kadının yakalanmasını sağladık. Zaten kendisi de herşeyi itiraf etti. Hak yerini buldu. Ben buna ‘ilahi adalet’ diyorum. mesele Adli makamlara intikal etti.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz