Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İkinci Bedelli Askerliğin Şartları
  • Ana Sayfa » Genel
  • 19 Aralık 2012 - 22:02:32
İkinci Bedelli Askerliğin Şartları

Bedelli askerlikte ilk fırsatı kaçıranlar için yasa teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. AKP istanbul Milletvekili Bülent Turan, şartları taşıdığı halde başvurmayanlara yeni bir fırsat tanıyan yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu. Teklif, Askerlik Kanunu’nda değişiklik yapılmasını içeriyor. Yasaya bir geçici madde eklenerek, bedelli askerlik hizmeti kapsamında başvuruda bulunanlardan; bedelin ikinci taksitini herhangi bir nedenle yatıramayanlar ile şartları taşıdığı […]

Bedellide-ikinci-firsat-MeclisteBedelli askerlikte ilk fırsatı kaçıranlar için yasa teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. AKP istanbul Milletvekili Bülent Turan, şartları taşıdığı halde başvurmayanlara yeni bir fırsat tanıyan yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu. Teklif, Askerlik Kanunu’nda değişiklik yapılmasını içeriyor. Yasaya bir geçici madde eklenerek, bedelli askerlik hizmeti kapsamında başvuruda bulunanlardan; bedelin ikinci taksitini herhangi bir nedenle yatıramayanlar ile şartları taşıdığı halde hiç başvuruda bulunmamış olanlardan, düzenlenmenin yürürlüğe giriği tarihten itibaren bir ay içerisinde kalan miktarı veya tamamını ödeyenler temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak.

ilk bedelli askerlik yasasından yararlanmak için 69 bin 818 kişi başvurmuş, 2 milyar dolar gelir elde edilmişti.’DiSKO’ KALKIYORBu arada, Meclis Başkanlığı’na sunulan Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu Tasarısı ile ordudaki cezalandırma sistemi de tümüyle değişecek.Söz konusu düzenleme ile oda ve göz hapsi cezaları, ‘disko’ tabir edilen disiplin koğuşları ve tutukevlerinin kaldırılması da öngörülüyor.Silahlı kuvvetlerden ayırma cezaları ile barış zamanında verilmiş olan aylıktan kesme, hizmet yerini terk etmeme ve oda hapsi (disko) cezalarına karşı Askeri Yüksek idare Mahkemesi’nde iptal davası açılabilecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz